vasario
PATKPŠS
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627281234

Apie III Antakalnio skyrių

 

Renginių organizatorė Rima Padriezienė, tel. nr. 8 646 91501

Meno vadovas Marius  Mikučionis, tel. nr. 8 652 21278

Istorija

1950 m. kaimuose pradėjo atidarinėti klubus-skaityklas pas gyventojus, kurių namuose buvo erdvesnės seklyčios. Pirmasis klubas-skaitykla, buvo atidarytas Petrašiūnų kaime pas Šinkūnus, taip pat Alionių, Miliukų kaimuose pas Guobius.
1957 m. panaikinus klubus-skaityklas, III Antakalnio k., suremontavus buvusio dvaro vieną iš pastatų, buvo atidaryti kultūros namai, pavadinti – Steponavos kultūros namais. Taip tuomet vadinosi apylinkė. Tai buvo labai erdvūs, su didele sale, scena, pagalbiniais pastatais kultūros namai. Pirmąja direktore dirbo Mozūraitė, vėliau – Gražina Pavidytė, Vlada Vilkauskaitė, Genė Grinevičiūtė.
1962-1964 m. kultūros namuose dirbo Nijolė Bomeilytė-Keburienė. Tai buvo laikas, kai reikėdavo patiems darbuotojams eiti per kaimus rinkti mokesčius, kad turėtų pinigų išsimokėti atlyginimams, užsakinėti laikraščius. Net važiuodavo į mišką su darbininkais atsivežti malkų kultūros namams.
1963 m. paskirta dirbti Marytė Masionytė – specialistė, baigusi Ukmergės muzikos mokyklą. Labai pagerėjo ir palengvėjo darbas, veikė šokių būrelis, ansamblis, dramos būrelis. Vėliau darbuotojai labai keitėsi, ilgiausiai 15-20 metų dirbo Regina Majienė.

Projektai

2007 m. liepos – 2008 m. gegužės mėnesiais kultūros namuose buvo įgyvendintas ES projektas LEADER+ „Už kūrybingą ir turiningą jaunimo laisvalaikį“. Gauta 10 643 litų suma. Šio projekto tikslas buvo įsigyti aparatūrą, kad jaunimas kaime turėtų kaip turiningai leisti laisvalaikį. Tuo metu filiale buvo jaunimo šokių ir dainų grupė, kuri intensyviai repetavo, koncertuodavo savo kaime, Lyduokiuose, du metus dalyvavo šventėje „Tau mamyte“ Veprių filiale.
2008 m., tęsiant III Antakalnio kaimo tradicijas, buvo įgyvendintas Ukmergės rajono savivaldybės NVO projektas „…čia gimėm, čia augom, čia žemė šventa“ – kraštiečių šventė. Šio projekto įgyvendinimui gauta 1 300 litų.
2011 m. iš Nacionalinio kaimo Tinklo gavome 5 750 litų paramą projektui „Ir dirbti, ir džiaugtis kartu – smagiau“, kurio dėka 2011-09-10 vykome į ekskursiją po Kazlų Rūdos bendruomenes. Šio projekto prioritetai buvo tokie: bendruomeniškumo skatinimas, partnerystės stiprinimas tarp kaimo plėtros dalyvių, jaunimo iniciatyvų kaimo vietovėse skatinimas. Į ekskursiją vyko 50 kaimo gyventojų (iš jų 15 – jaunimas), aplankėme ne tik Kazlų Rūdos bendruomenes, bet ir jų lankytinas vietas, ir mūsų kaimo gyventojai turėjo galimybę aplankyti Rumšiškių liaudies buities muziejų. Dabar esame partneriai su Antanavo bendruomene ir dalyvaujame jų renginiuose, taip pat planuojame kitais metais juos pasikviesti į mūsų kraštiečių šventę.
Taip pat įgyvendinome Ukmergės vietos veiklos grupės projektą „Giliai, giliai į … ATEITĮ!!!“. Jam skirta 33 180 litų. Projekto tikslas: įvairinti ir turtinti jaunimo laisvalaikio užimtumą, skatinti socialinę, švietėjišką jaunų žmonių veiklą ir motyvuoti juos likti kaime. Jį įgyvendinus bus: įrengtos vaikų ir jaunimo žaidimų ir sporto aikštelės ir jos apsodintos; surengta molio lipdymo stovykla; surinkta seniūnaitijos kraštotyrinė medžiaga ir surengta kraštiečių šventė; suaktyvinta jaunimo integracija į vietos bendruomenę.

Kolektyvai

Moterų vokalinis ansamblis „RETRO“, vad. M. Mikučionis

Skyriuje veikia vaikų rankdarbių būrelis, kurio metu ruošiamės Kaziuko mugėms, Adventiniam skaistaturgiui, tradicinėms šventėms.

Vaikų teatro būrelis, kurio pastatytus spektaklius rodome ne tik savo kaime, bet važiuojame į kasmetinį Liaušių „Vėjo malūnėlį“, pasirodėme Ukmergėje tarptautinės vaikų gynimo dienos proga, linksminome Laumėnų mamytes mamyčių dienos proga.

Renginiai

Kasmet organizuojamos Užgavėnes, vaikų Vėlykėles, Kaziuko mugė, minima tarptautinė vaikų gynimo diena, adventinis vaikų skaistaturgis. Dalyvaujame įvairiuose miesto ir kitų filialų renginiuose.
2008 metais surengta kraštiečių šventė „…čia gimėm, čia augom, čia žemė šventa“. Šventė prasidėjo Šv. Mišiomis lauko estradoje. Visos šventės metu vyko įvairios varžytuvės, buvo apdovanoti vyriausi, daugiausiai vaikų užauginę, labiausiai bendruomenei nusipelnę ir dar įvairiom nominacijom nominuoti kaimo gyventojai. Vyko amatų demonstravimas: grikių blynų ant akmenų kepimas, pinikų ryšimas, naminių sūrių, medaus prekyba. Koncertavo kolektyvas iš Deltuvos, vaidino Krikštėnų kultūros centro filialas, Laičių bendruomenės kolektyvas, dainomis linksmino Žeimių kultūros centro filialas.
2011-12-16 įgyvendinome Ukmergės savivaldybės finansuotą projektą Adventinį vaikų skaistaturgį „Amatų skrynią pravėrus…“. Šio projekto tikslas: ugdyti jaunąją kartą aktyviais savo krašto tradicijų puoselėtojais. Jo metu buvo demonstruojami amatai: juostų pynimas, riešinių su karoliukais mezgimas, žvakių liejimas. Taip pat vaikai skaistaturgyje prekiavo savo rankdarbiais bei sudėjo dovanų krepšelį likimo nuskriaustos šeimos vaikučiams. Šioje šventėje dalyvavo ir Laičių bei III Antakalnio mokyklų vaikučiai.
Kasmet vyksta Ukmergės rajono savivaldybės, sveikatos fondo finansuojamas projektas: „Rajoninis netradicinio sporto čempionatas“. Jo tikslas: formuoti teigiamą rajono gyventojų požiūrį į kūno kultūrą, sportą ir sveiką gyvenimo būdą.

Santykiai su bendruomene

Visus renginius darome kartu su bendruomene, biblioteka, mokykla – nes mes visi esame vienos bendruomenės nariai.

 

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

Kultūros centro bilietų kasos darbo laikas:

 

I-nedirba

II-V -14-19 val.
VI- VII – 1 val. prieš renginį
Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt