Derliaus šventės rėmejai

Apie Krikštėnų skyrių

Meno vadovė – Janina Svetlikauskienė, tel. 8 646 89982, e. p. jsvetlikauskien905@gmail.com
Renginių organizatorės – Dalia Banišauskaitė, Stela Banišauskienė

Istorija

Krikštėnų bažnytkaimis yra prie Parijos upelio, 8 kilometrai į pietryčius nuo Pabaisko, 17 kilometrų į pietus nuo Ukmergės ir 19 kilometrų į šiaurės vakarus nuo Širvintų. Žemėlapyje yra pažymėti Vileikiai, o autostradoje rodyklė yra – Krikštėnai, todėl mus surasti, kai kam kyla problemų.

Kaimo kultūros namai, įkurti tarybiniais laikais, ilgą laiką glaudėsi dvaro patalpose. Per ilgą kultūros namų gyvavimo laiką juose dirbo daug meno vadovų. Savininkams atsiėmus pastatą kultūros namai persikėlė į vaikų darželio patalpas.

Krikštėnų filiale veikė įvairūs būreliai, vaikai šoko, dainavo, vaidino. Gyvuoja mėgėjų teatras „Subatėlė“.

Kultūros darbuotojai stengiasi gaivinti senąsias tradicijas, papročius. 2003 m. įkūrė buities kambarį, kuriame eksponuojamas „Lino kelias“ (nuo sėklos iki audeklo), o 2011 m. atgaivintas veltinių vėlimas senuoju (šlapiuoju) būdu.

Skyriuje įgyvendinti projektai

2003 m. Aušros Vartų Marijos ir Šv. Teresėlės bendruomenės vyresnioji – sesuo Rozana atvežė iš Prancūzijos keturnytes rankines audimo stakleles. Jas surinkus pagal nuotraukas, iš knygų išmokta austi. Kilo idėja edukacijai  „Lino kelias“. Gautas ratelis, išmokta austi, vienas kaimo senolis padarė mintuvą, gautos lino šukos, „ožiukai“ siūlams vynioti ir jau pavasarį į Ukmergės miesto šventę vežtas „Lino kelias“. Aplankytos beveik visos miesto mokyklos, Krikštėnuose svečiavosi daug svečių iš Ukmergės, Širvintų, Vilniaus, Kauno. Daug metų dalyvauta miesto ir rajono šventėse. 2011 m. Vilniuje Kaziuko mugėje edukacijos darbuotojos pakviestos į Hanza dienų renginius, taip mes pakviestos į Tarptautines Hanza 2011 m. dienas Kaune. Jose buvo stebimas didelis susidomėjimas edukacija, krikštėniškes filmavo Italijos televizija, sutikta daug bendraminčių, išsiplėtė draugų ratas.

Amatai

Meno saviraiškos kolektyvai

Suaugusiųjų mėgėjų teatro grupė „Subatėlė“ (vad. S. Banišauskienė)
Stato įvairius spektaklius ir su vaikais ir su suaugusiais

Vaikų dainavimo ir šokių grupė „LMA“ (vad. D. Banišauskaitė)
Vaikai šoka modernius šokius ir dainuoja populiarias vaikiškas daineles.

Vaikų dramos kolektyvas „Bildukai“ (vad. S. Banišauskienė)

Kiekvienais metais stato vieną spektakliuką vaikų teatrų šventei, o kartu su suaugusiais – Šv. Kalėdų šventei. (Vad. D. Banišauskaitė, S. Banišauskienė ir J. Svetlikauskienė).

Vaikų dainavimo ir folkloro grupė

Renginiai

Rajoninė humoro šventė „Juokis Tu – juoksiuos ir aš“. Jau septintus metus vykstančioje šventėje dalyvavo Ukmergės kultūros centro filialai ir bendruomenių saviveiklininkai, kurie stebino savo originaliais pasirodymais. Susitikę pabendravome, pasidalinome patirtimi ir laukiame kitų metų susitikimo.

Rudeninė šventė  – „Rudens prijuostė“. Šioje vakaronėje, be mūsų pasirodymų, dalyvavo Lyduokių skyriaus kapela.

Naujametinė šventė ir susitikimas su Kalėdų Seneliu. Karnavalui statomi spektakliai, kuriame vaidina suaugusiųjų kolektyvas „Subatėlė“ kartu su vaikų dramos kolektyvu „Bildukas“. Rėmėjų dėka, visus vaikus džiugino jų padovanotos dovanėlės ir saldumynai.

Naujametinėse vakaronėse suaugusiems susirenka šeimos, norinčios palydėti senus ir kartu sutikti Naujuosius metus.

Užgavėnių šventė.

Tradicinis koncertas „Tau, mamyte“.

Edukacija

Mūsų paruošta edukacinė programa ”Lino kelias” atvykusiems svečiams prasidėjo nuo susitikimo su Vilniaus Aušros Vartų Šv. Teresėlės bendruomenės sesėmis, kurios ne tik papasakojo apie vienuolyną, bet ir apie savo gyvenimą jame, pradžiugino vaikus religiniais žaidimais ir dainomis. Po to, palydime svečius iki dvaro, ten maloniai dvaro savininkas A. Šemėta pasakodamas dvaro istoriją, aprodo aplinką ir dvaro vidų. Galiausiai visi kviečiami į kultūros namus, kuriuose jų laukė paruoštas stalas su namine duona, apibarstyta sėmenų sėklomis ir arbata. Pasivaišinę svečiai, kviečiami stebėti ir kartu dalyvauti lino pluošto paruošime: brukime, šukavime, verpime ir audime.

Krikštėnų skyriaus edukacinių užsiėmimų įkainiai: 

Mokomieji užsiėmimai „Lino kelias“, duonos su linų sėmenimis ragavimas, Krikštėnų dvaro ir vienuolyno aplankymas ir apžiūra. Užsiėmimų trukmė – 2-4val. Užsiėmimų kaina – 3 Eur (asmeniui)

Įkainiai nustatyti Ukmergės rajono savivaldybės tarybos sprendimu 2015 01 29

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

Kultūros centro kasos darbo laikas:

II – V – 13.00 – 19.30 val.

Poilsio ir švenčių dienomis –

1 val. prieš renginį ar kino filmą.

Pirmadienis – nedarbo diena.

Bilietai į kino filmus ir internetu.

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt