Ukmergėsv miesto šventė

Būreliai

Dailiosios keramikos būrelis

Vadovė: Vita Vaitkevičienė

Ukmergės kultūros centro dailiosios keramikos būrelis veikia nuo 2010 metų. Šio būrelio istorijoje užsiėmimai vyko labai skirtinguose Ukmergės miesto įstaigose, nes neturėta pastovių patalpų.

Iki 2014 m pabaigos Ukmergės kultūros centro Dainavos filiale buvo įgyvendintas ne pelno siekiantis vietos projektas, kurio dėka suremontuotos patalpos, įsigyti būtiniausi įrengimai keramikai ir įkurtas Amatų centras. Jame ir vyksta Dailiosios keramikos būrelio užsiėmimai, kurie yra skirti pavieniams asmenims, vaikams, jaunimui, tėvams su vaikais, senjorams bei visoms suinteresuotoms Lietuvos ir Ukmergės rajono įstaigoms, svečiams iš užsienio. Atėjusiems sudaromos sąlygos lipdyti, žiesti, dekoruoti, glazūruoti, įgyvendinti savo sumanymus. Kūrybos rezultatas – funkcionalūs dirbiniai buičiai, dovanoms, interjerui, puošybai.

Dailiosios keramikos būrelio vadovės iniciatyva kiekvienais metais birželio mėnesį vykdomas, jau tradiciniu tapęs, atviras visuomenei lauko molio keramikos krosnies, juodpuodžių, raugo keramikos ir glazūros redukcijos degimas. Renginio metu gyvai susipažįstama su molinukų degimu atviroje liepsnoje, dalyviai gamina maistą ant atviros ugnies moliniuose induose, praktiškai išbando, kaip mūsų senoliai molinius indus naudojo savo buityje.

Amatų centro Dainavoje dalyviams sudaromos sąlygos dirbti pagal savo kūrybinius ieškojimus ar konkrečius poreikius: technologiškai teikiama pagalba kuriant konkrečius teminius suvenyrus, buities daiktus, papuošalus, instaliacijas, interjero detales, lipdoma įvairių švenčių tematika ar laisvai eksperimentuojama. Sudaromos galimybės kurti konkursams, akcijoms, mugėms, parodoms, išvykoms, gilintis į keramikos istoriją gyvai.

Daugiau informacijos: ukcamatai.lt

Tautodailės būrelis – Tapyba ant šilko

Vadovė: Nijolė Stunskaitė

 

      
Tai darbas reikalaujantis švelnumo ir susikaupimo. Ši technika, kaip ir pats šilkas kilusi iš kinų bei japonų kultūrų. Šilko technika dekoruojami interjerai, kuriami audiniai ir aksesuarai. Kuriant didesnius ar mažesnius akcentus galima praturtinti savo aplinką ir garderobą.

Kūrybos procese išbandomas ekspresyvumas, pasteliškumas, monochromija ir kiniečiams būdingas spalvingumas, dekoratyvumas ir piešinio tikslumas. Išmokstama tapyti ant šilko tekstiliniais dažais, nemažai dėmesio skiriama grafiniam piešiniui, gilinamasi į spalvų psichologiją, atsispiriant nuo turimų atskleistų – neatskleistų gebėjimų.

Lėlių gamybos būrelis

Vadovė: Silvija Puodžiūnaitė

Manoma, kad pirmieji lėlių spektakliai buvo pastatyti dar prieš 4 tūkstančius metų Indijoje. Iš tiesų, lėlės ir kaukės buvo ir yra naudojamos nuo neatmenamų laikų, visame pasaulyje ir visose kultūrose, ypač religiniuose ritualuose, šventėse. Nuo seno tikima, kad lėlė tai tarpininkas tarp žmogaus ir dievo ar dvasių pasaulio. Jų pagalba, žmonės galėdavo bendrauti, su nematomomis jėgomis ir taip pat papasakoti mitines istorijas.

Lėlių gamybos būrelyje susipažįstame su lėlių kultūra, jų rūšimis ir trumpa istorija. Išbandome naujas gamybos technikas kartu apjungdami pačias įvairiausias medžiagas. Gamybos metu, ne tik laviname estetinį suvokimą bei savarankišką kūrybinį mąstymą, bet ir tuo pačiu ugdome išraiškingumą, kuriant įvairius, lėlių charakterius.

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

Kultūros centro kasos darbo laikas:

II – VII – 1 val. prieš renginį

ar kino filmą.

Pirmadienis – nedarbo diena.

Bilietai į kino filmus ir internetu.

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt