Kasos darbo laikas

EDUKACIJOS

Susitarti nurodytais telefonų numeriais arba el. paštais.

Į kultūros paso priemonę įtrauktos Ukmergės kultūros centro skyrių edukacijos

Kultūros pasas – priemonė visų Lietuvos mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas. Laikomasi nuostatos, kad mokinių kultūrinių įpročių formavimas turi būti nuoseklus ir sisteminis, pritaikant kultūros ir meno paslaugas prie kiekvienos amžiaus grupės poreikių, žinių, galimybių priimti ir suvokti informaciją. Prie Kultūros paso projekto prisijungė ir Ukmergės kultūros centro edukacijos, puoselėjančios etnokultūrą ir supažindinančios su senosiomis lietuvių tradicijomis ir amatais.

       Krikštėnų kultūros namai

     Edukacija „Lino kelias“

Informacija: tel.: +370 646 89982, el.p.: jsvetlikauskiene905@gmail.com

Edukacijos metu dalyviai susipažins su augalo lino gyvenimu – nuo sėklos iki audeklo. Patys išbandys linų apdirbimo darbus, verpimo, audimo amatus. Skyriuje įrengti stendai vaizdžiai iliustruojantys pasakojimus, sukaupta linų apdirbimo įrankių, gaminių kolekcija. Edukacijos dalyviai vaišinami juoda duona su linų sėmenimis, žaidžia žaidimus. Jei tik nori, vaikai turi galimybę pasigaminti žaisliuką ar nusipinti „draugystės“ apyrankę.

Daugiau informacijos: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/874

Užsiėmimų trukmė – 2 val. Užsiėmimų kaina – 5 Eur/asmeniui

 

 

 

 

 

 

 

Veprių kultūros namai

Informacija tel. nr.: +370 646 89945, el. p.: ra.simoniene@gmail.com

Edukacija „Žolynų magija“

Supažindiname su augalų naudojimu įvairiose apeigose, burtuose, tikėjimuose senajame kaime ir šiuolaikiniame; su įvairiais Veprių apylinkėse augančiais vaistiniais augalais, jų gydomosiomis savybėmis. Sezono metu demonstruojame natūralius augalų pavyzdžius, ne sezono – paruoštus džiovintus augalus, jų nuotraukas, informacinius aprašymus. Vyks arbatų degustacija. Bus galima paragauti kvapių vaistinių arbatų, kalendros, kanapių sėklų, medaus žolės, kiaulpienių, varnalėšos šaknų. Programos dalyviai galės susimaišyti arbatos ar prieskoninių žolelių mišinių. Supažindinsime su kitokiu augalų panaudojimu: prieskoniniai aliejai, actas, muilas su žolelėmis, prieskoniniai maišeliai. Žaisime žaidimą ,,Žolė‘‘, minsime mįsles. Šiltuoju metų laiku galime arbatą virti lauke ant gyvos ugnies, senoviniame puode, išvirtą pilsime su ,,piktas dvasias nubaidančiu‘‘ samčiu.

Trukmė – 1,5 val. Kaina – 3 Eur/asmeniui.

 

 

Deltuvos kultūros namai

Informacija tel. nr.: +370 646 91930, el. p.: d.stimburiene@gmail.com

Senųjų amatų dirbtuvės „Metų ratas“

Edukacinio užsiėmimo dalyviai remiantis kalendorinių švenčių cikliškumu supažindinami su senaisiais lietuvių liaudies amatais, tradicijomis ir papročiais. Vaikai pasirinktinai užsiėmimo metu gali išbandyti vieną iš keturių senųjų amatų.
1. Artėjant Užgavėnėms, dalyviams siūloma patiems pasigaminti vieną iš šios šventės atributų – Užgavėnių kaukę, kuri padės greičiau išvaryti žiemą ir sulaukti pavasario.
2. Laukdami šv. Velykų, visi kviečiami dalyvauti „Velykinio margučio dirbtuvėse“, kur karštu vašku ir natūraliais gamtiniais dažais margins kiaušinius, vėliau juos turės galimybę ridenti „Margučių pievelėje“.
3. Prieš šv. Kalėdas norintys galės mokytis verti kalėdinius žaisliukus iš šiaudų – reketukus ir jais papuošti eglutę.
4. Dirbtuvių metu dalyviams siūloma susipažinti ir su senovinių – rištinių lėlių gamyba. Dalyviai savo rankomis iš medžiagų skiaučių riš skudurinę lėlę ir puoš ją drabužiais.
5. Užsiėmimo apie piemenavimo tradicijas metu dalyviai susipažins su ganymo papročiais ir piemenukų darbais. Žais piemenukų žaidimus, mokysis pamėgdžioti gamtos garsus, mins mįsles. Praktinio užsiėmimo metu mokysis vyti piemenukų botagą.

Trukmė – 1,5 val. Kaina – 5 Eur/asmeniui

 

 

 

Edukacija „Bitute pilkoji“

Edukacijos metu vaikams pristatomos senosios bitininkystės tradicijos. Pasakojama istorija, kuo Deltuvos miestelis susijęs su bitininkyste ir žinoma lietuvių rašytoja Gabriele Petkevičaite-Bite. Vaikai iš gryno bičių vaško senoviniu būdu – ant dagčio – lieja žvakes, jas dailiai supakuoja į lininį audinį ir vežasi lauktuvių namo. Žaidžiami lietuvių liaudies žaidimai, rateliai, skanaujama žolelių arbata su medumi.

Daugiau informacijos: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/1791

Trukmė – 1,5 val. Kaina – 5 Eur/asmeniui

 

 

 

 

 

„Etnodūzgės“

Edukacijos metu šokami XIX amžiaus pab. – XX amžiaus pradžios tradiciniai lietuvių liaudies šokiai. Užsiėmimo dalyviai supažindinami su nesudėtingais tradicinių šokių – valso, polkos žingsneliais. Šokius išmokę,  juos mielai šoks pasilinksminimų metu.

Edukacinio užsiėmimo dalyviai taip pat susipažins su tautinio kostiumo istorija, vaikai gyvai apžiūrės visų penkių Lietuvos etnografinių regionų tautinius drabužius. Programos pabaigoje žinias įtvirtins atlikdami kūrybines užduotis.

Daugiau informacijos: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/1544

Trukmė – 1,5 val. Kaina – 3 Eur/asmeniui

Taujėnų kultūros namai

Informacija tel. nr.: +370 646 90776, el. p.: taukultura@gmail.com

Rištinių lėlių dirbtuvės

Edukacijos metu dalyviai supažindinami su rištinių lėlių istorija bei gamybos būdais. Vaikai ne tik pamatys skirtingų tematikų lėles, bet ir patys savo rankomis, naudodami tiek naujas medžiagas, tiek antrines žaliavas seniausiu ir lengviausiu – rišimo būdu pasigamins po lėlę. Edukacija siekiama suteikti dalyviams žinių ir įgūdžių patiems išmokti pasigaminti rištines lėles, pažadinti domėjimąsi senaisiais amatais ir taip turiningai bei prasmingai išnaudoti savo laisvalaikį, ugdytis saviraišką ir kūrybiškumą bei didžiuotis Lietuvos etnine kultūra.

Daugiau informacijos: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/1956
Trukmė – 1 val. Kaina – 3 Eur/asmeniui

Kalėdinių žaisliukų dirbtuvės

Rankų darbo žaisliukai Kalėdinėms eglutėms puošti yra daug mielesni, o šventės su jais daug jaukesnės. Kalėdinių žaisliukų gamybos dirbtuvėse bus pasakojama lietuviškų kalėdinių žaisliukų istorija, dalyviai supažindinami su šv. Kalėdų papročiais ir tradicijomis, rodoma ir mokoma, kaip panaudojant skirtingas medžiagas ir technologijas, galima pasigaminti daug mielų žaisliukų eglutei puošti. Gamybai naudojamos įvairios gamybos technologijos bei medžiagos – naujos medžiagos, ir antrines žaliavas.

Paslaugų kainos nustatytos Ukmergės rajono savivaldybės tarybos 2019 m. vasario 25 d. sprendimu Nr. 7-34

 

 

 

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

Kultūros centro kasos darbo laikas:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

Poilsio ir švenčių dienomis –

1 val. prieš renginį ar kino filmą.

Pirmadienis – nedarbo diena.

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt