lapkričio
PATKPŠS
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123

Kauno muzikos ansamblio „Ainiai“ 25–metis su muzikine komedija „Ar Amerika pirtyje?“

Beveik su Lietuvos Nepriklausomybės pradžia, prieš 25 metus Kaune gimė tautinių instrumentų ansamblis „Ainiai“. Idėja kilo lietuvių liaudies instrumentų muzikos atlikėjo ir kompozitoriaus, ilgamečio šio ansamblio vadovo Jono Urbono ir Kauno dramos teatro aktoriaus Petro Venclovos bendros vizijos dėka.

Tuo metu ansamblio pasirodymas buvo savalaikis ir prasmingai atsiradęs reiškinys, sujungęs liaudies muziką, profesionalius, liaudies instrumentais grojančius atlikėjus, originalią lietuvių autorių muziką, poeziją ir teatrinę kryptį. Išvardinti elementai išliko aktualūs ir šiomis dienomis, tačiau reaguojant į kintančią dabarties laiko dvasią, muzikinių naujienų tendencijas, ir reiklų žiūrovą, kolektyvas nuolat atsinaujina.

Šiuo metu ansamblyje muzikuoja vienuolika žmonių. Beveik visi nariai groja keliais instrumentais, dainuoja, savo programas pagyvina įjungiant žodį ir vaidybą. Kamerinė ansamblio sudėtis ansambliui leidžia būti laisviems ir mobiliems. Tai patvirtina realizuotų programų apimtys: nuo edukacinės iki muzikinio spektaklio, nuo mažiausiojo žiūrovo darželiuose iki reikšmingo pasirodymo Kovent Gardene.

Ansamblio vadovas solistas Rytis Janilionis pasakoja, kad šio ansamblio įkūrėjai, daugelį metų groję ansamblio nariai, nuoširdžiai gyveno ir tikėjo savo darbu, nė vienas didesnis miesto renginys nepraeidavo be ansamblio „Ainiai“ muzikavimo. Ansamblio istorijoje – šimtai koncertų Lietuvos miestuose ir miesteliuose, įvairiose pasaulio šalyse, kaip antai – Vokietijoje, Anglijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Prancūzijoje, Norvegijoje, JAV, Kanadoje, Švedijoje, Belgijoje, Pietų Korėjoje ir kt. Tikriausiai nedaug šiandien rasime vidurinės kartos žmonių, anuomet negirdėjusių ir nemačiusių spalvingų ansamblio „Ainiai“ programų kaip antai „Lino darbų pasaka“, „Piemenėlių išdaigos“. Jų metu buvo galima iš arti pažinti rečiau matomus liaudies instrumentus – tabalus, rinkę, šiaudo birbynę, ožragį ir jais atliekamus Vytauto Mikalausko, Jono Urbono, Aleksandro Kačanausko, Antano Paulavičiaus, Jono Švedo, Vytauto Juozapaičio ir kitų žinomų kompozitorių originalius bei aranžuotus kūrinius.

Artimiausiuose planuose ansambliui rūpi išlaikyti tradicijas, plėtoti teatralizuotą programų liniją ir brautis giliau į praeitį, iškeliant žiūrovams netikėčiausius liaudies muzikos klodus ir juos jungiant su dabarties skambesiais. Todėl numatytos naujos edukacinės programos lietuvių pasakų motyvais ir muzikinės komedijos B. Sruogos motyvais „Dobilėlis penkialapis“ pastatymas. Deja, ansambliui kaip ir kiekvienam mūsų, šventines emocijas dažnai perkloja kasdieniai rūpesčiai bei išgyvenimo rebusai. Vienas jų – rengiant programas visą laiką reikia galvoti apie tinkančias erdves ir savo programas taikyti prie jų, nes savo salės lig šiol ansamblis „Ainiai“ neturi. Tačiau rengdami programas ainiai nepamiršta pasvajoti apie savus namus, į kuriuos žiūrovas ateis ne tik ilgėdamasis naujų programų, bet ir vedinas noro kartu padainuoti.

25–mečio jubiliejui pažymėti ansamblis „Ainiai“ pasirinko muzikinę komediją, sukurtą pagal Keturakio (brolių Antano ir Juozo Vilkutaičių) spektaklį „Amerika pirtyje“. Spektaklio scenarijaus autoriaus ir režisieriaus Nerijaus Petroko ranka plėtojamos amžinosios temos, t.y. visa puokštė žmogiškų ydų. Kūrybinė grupė ir scenoje šėlstantis Deivydas Norvilas – Deivis užduoda klausimą – „Ar Amerika pirtyje?“ ir palieka mums patiems rasti atsakymus apie naivų patiklumą, godumą, kvailumą, puikybę ir daugiaveidiškumą. Aranžuočių autorius Vytautas Lukočius kartu su ansamblio „Ainiai“ nariais pasistengė, kad lietuvių kompozitorių kūriniai ir liaudies dainos skambėtų atpažįstamai, tačiau kartu – ir naujai. Prieš metus šios muzikinės komedijos premjera įvyko Kauno Girstučio kultūros rūmuose, vėliau sėkmingai apkeliavo Lietuvos miestus – Tauragę, Alytų, Marijampolę, Panevėžį, Anykščius, Kėdainius, Raseinius ir galiausiai, metų ratui apsisukus, sugrįžo į savo miestą.

Pirmąjį jubiliejų minintys ainiai tiki, kad nepaprastas, tačiau suprantamas, melodingas ir šmaikštus, emocingas ir provokuojantis muzikinis spektaklis „Ar Amerika pirtyje?“ užkrės pozityvia energija ir giedromis mintimis savo žiūrovus palydės į savaitgalį.

MUZIKINĖ KOMEDIJA „AR AMERIKA PIRTYJE?“
pagal Keturakio (brolių Antano ir Juozo Vilkutaičių) komediją „Amerika pirtyje“
Renginio data: 2017-12-01
Renginio laikas: 18:00 val. Trukmė: 90 min. Dvi dalys.

Vaidina:
Deivis Norvilas (Vincas)
muzikos ansamblio „Ainiai“ solistai – Sandra Lebrikaitė (Agota), Rytis Janilionis (Antanas), Osvaldas Petraška (Bekampis);
muzikos ansamblio „Ainiai“ muzikantai – Edmundas Gumuliauskas (Faibčikas), Dalius Ivanauskas (piršlys), taip pat Monika Jurgilaitė, Vytautas Švabauskas, Raimundas Kukanauskas, Narimantas Murauskas, Justinas Buta.

Lietuvių kompozitorių kūriniai ir liaudies dainos KITAIP!

Aranžuočių autorius: Vytautas Lukočius

Vaizdo instaliacijų autorė: Vesta Obolevičiūtė

Kauno muzikos ansamblis „Ainiai“
Vadovas Vaidas Andriuškevičius
Koncertmeisteris Rytis Janilionis
Organizuoja koncertinė įstaiga „Kauno santaka“

Informacija apie renginį: http://www.kaunosantaka.lt

Bilietų kainos: 8, 10 Eur. Perkantiems 10 ir daugiau bilietų kaina 5 ir 7 Eur.

 

BILIETAI INTERNETU:

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB DNB bankas, b.k. 40100

Kultūros centro bilietų kasos darbo laikas:

 

I-nedirba

II-V -15-19 val.
VI- VII – 1 val. prieš renginį
Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt