Miesto šventės rėmėjai

Lietuvos – Prancūzijos menininkų paroda „Susitikimas ant tilto“

Lietuvos – Prancūzijos menininkų paroda – projektas „Susitikimas ant tilto“(„Rendez – vous sur le pont“)

Parodoje dalyvauja:

Prancūzija: Isidore Krapo, Christophe Masse, Franck Garcia;

Vilnius: Arvydas Šaltenis, Lilija Puipienė, Edita Rakauskaitė, Romualdas Balinskas;

Ukmergė: Egidijus Darulis.

Pats tilto įvaizdis, laiko ir istorijos tėkmėje tapęs banaliu ir daug, ir nieko nereiškiančiu elementu, menininkams tampa sąlygiška, simboline susitikimo vieta.

2015 05 22 – 06 13 dailės galerijoje „Arka“, Vilniuje, vyko tarptautinio projekto „Vanduo po tiltu/ Water under the bridge“ tapybos paroda, kurioje buvo pristatomi menininkų Isidore Krapo iš Bordo (Prancūzija) bei lietuvių menininkių Editos Dalios Rakauskaitės ir Lilijos Puipienės darbai. Šis tarptautinis projektas buvo numatytas kaip tęstinis.

2017 09 12 – 27 vyko tęstinio tarptautinio projekto „Vanduo po tiltu/ Water under the bridge“ tapybos paroda Bordo mieste, kur be Vilniuje 2015 m. jau eksponuotų I. Krapo, E. Rakauskaitės bei L. Puipienės kūrinių, buvo pristatomi ir žymaus Lietuvos dailininko Arvydo Šaltenio darbai. Lietuvių menininkų kūrybą ir savo poeziją pristatė poetas ir vertėjas Dainius Gintalas.

2018 m. 8 parodos rengiamos Lietuvoje (Rokiškyje, Utenoje, Videniškiuose, Vilkaviškyje, Biržuose, Anykščiuose, Ukmergėje, Vilniuje). Projekto parodose Lietuvoje buvo išplėstas tiek menininkų iš Lietuvos, tiek iš Prancūzijos ratas – parodose savo kūrinius be I. Krapo eksponavo žinomi prancūzų dailininkai Christophe’as Massé bei Franckas Garcia. Lietuvių gretas papildė R. Balinskas. Ukmergėje prie parodoje pristatomų dailininkų prisijungs ir ukmergiškis Egidijus Darulis.

2018 m. rugsėjo 5 -10 dienomis I.Krapo vadovavo VDA studentų praktikai Nidos kolonijoje.

Tikimasi, kad projektas taps ilgalaikiu tęstiniu projektu, galimybe kūrybiniame vizualios raiškos kontekste bendrauti Lietuvos ir Prancūzijos meninėse erdvėse.

FRANCK GARCIA

Autorius tapo anoniminius portretus, besikeičiančius natiurmortus. Paveiksluose išdidumas, išreikštas formalios erdvės būdu, tylus vaizdas, pasiruošęs gyvuoti tarp nėštumo ir užbaigimo, flirtuojantis su baigtimi ir atviras sėkmei. Objektas, tiesiog skirtas provokuoti, tolimas nuo dabartinės estetikos „gražus ir mielas“, tarsi atsparumo atspindys, prisidedantis akmeniu prie pastato, istorija be pavadinimo, pavadinimas be istorijos, momentinės nuotraukos be nustatymo… atitraukiantis dėmesį nuo matomo rėmo ribų.

5 parodoje pristatomi darbai priklauso „istorinės tapybos“ ir „portreto“ tradicijai, tai klasikiniai komunikavimo formos subjektai. Tai žaidimas su Velasquezu, Goya, antikine skulptūra ir natiurmortu, darbas „apie“, „maždaug“, „su“ garsiomis šių menininkų drobėmis… panaudojant kompozicijų dalis, išlaikant pagrindinę figūrą ar tik detales, keičiant atmosferą ir foną, o tada grįžtant atgal į mūsų laikus.

CHRISTOPHE MASSE

Tapyba yra vienintelis būvis, kuris atitolina negandas. Jų nuolaidžiame šlaite lašai tampa lašeliais, teka ant grūdėto drobės paviršiaus ir jį apsemia sudususiomis sultimis. Lietuva – dėl balto vyno, gėrio ir blogio šurmulio. Visuomeninė ir ironiška laiko tėkmė.

Tapyba yra vienintelis būvis, kuris atitolina skubėjimą. Tapyti – tai atsigręžti į tolius lekiant skriejimo trajektorija. Pasiimti spalvą ir leisti jai subyrėti į akimirkos trupinius. Išpilti ašaras ir šaltą prakaitą į kūdrą išgąsdintoms nimfoms. Sakyti ne.

Tapyti nesustojant. Butai ir miestai – iš naujo atrasti kiekvieną praeitą metrą, ištuštinti protą, pripildyti jį nuostaba. Nėra nei užmaršties sekundės, nei trumpos atminties. Suklupti ant tiesos, jai suteikti kančių, apraiškų, potyrių kvėpavimą.

Naktį mes ketiname eiti palei bedugnes, vieną koją statydami ant nutekamojo vamzdžio, kitą – ant dangaus skliauto. Vieni draugai (-ės) jau išėjo, jie lekia ten, kur kelias nebėra kryžiaus kelias, kiti renkasi bėgimą ir naujus takus nujausdami, kokie jie pažeidžiami. Aš esu nepagaunamas, kai mane supa naktis, ir neramus, kai mane supa diena. Tai akimirkų racionas, neturintis pranašumo, kitoks nei šypsena ir įkandimas.

ISIDORE KRAPO

Apie keturis paveikslus

Vandenynas yra visų motinų motina. Įblokštas į Atlantą tarsi vaikas leidžiuosi sūpuojamas jo banguojančių putokšlių delnų. Aš joju ant kūrybinio įkvėpimo bangos ir nesivaržydamas, kupinas jaudinančios euforijos nešuosi į krantą. Gyvybinė motinos energija, dieviškosios esmės apraiška, pakylėja mano jausmus priešais begalinį dangų, platesnį už visus vandenynus.

Mano pasirinktos Atlanto vandenyno spalvos užgimsta nesivaržydamos, jos tiesiog puikuojasi įžūlia laisve, plūsiančia iš mano poelgių ir judesių. Šie paveikslai – tai pasaulis, kuris neturi apibrėžtos tikrovės, tik mano trokštamą matą, pagal kurį styguojasi dieviška ir žmogiška tvarka, motinos ir vaiko pasaulis bei besaikis lengvumas.

O tada prie šių nutapytų kūnų šliejasi spalvinės juostos, platūs, vertikalūs architektūriniai dryžiai.
Viskas sukadruota, įrėminta, stotinga. Taškas, linija, plokštuma.

Išorė, vidus – čia tiek daug galimybių vaizduotei, kai esi prie jūros, prie motinos, spindint ryškiai saulei, paplūdimy, po skėčiu, kai gražus oras, kai karšta, o modelis nuogas.

Apie spalvą

Spalvinti – tai peržengti bet kokias teritorijas. Neštis nuo Atlanto vandenyno iki Baltijos jūros. Spalva – galinga priemonė, galinti mus nuraminti, paversti patiklesniais ir stimuliuoti mūsų jutiminį suvokimą.
Spalva yra gili, priešingai nei forma, kuri kalba apie nereikšmingus dalykus. Ji visų skirtingai apibūdinama ir nepriklauso tikrumo sričiai.
Spalva slepia, rengia, dengia.
Tai medžiaga, apvalkalas, plėvelė.
Spalva mane stumdo tarp tikrovės ir vaizduotės pasaulio, atviro žavesiui.
Ji man suteikia galimybę prakalbinti sieną, drobę, padaro, kad paveikslas taptų šnekus.
Spalva mus pripildo jausmų.

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

Kultūros centro kasos darbo laikas:

II – V – 14:00 – 19:30 val.

Poilsio dienomis – 1 val. prieš renginį

ar kino filmą.

Pirmadienis – nedarbo diena.

Bilietai į kino filmus ir internetu.

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt