Kasos darbo laikas

Mėgėjų teatrai

Vaikų ir jaunimo teatro studija ,,NYKŠTUKAS“

Vadovė – Tamara Kvieskienė

Teatras susikūrė 1991 metais. Pirmą kartą į repeticiją susirinko 15 narių – įvairių miesto mokyklų moksleiviai.

Savo veiklą teatras pradėjo nuo nesudėtingų spektaklių: ,,Nykštukai nykštuke“ (1992 m.), ,,Nepaprastas gimtadienis“ (1993 m.), ,,Raganos miltai“ (1994 m.), ,,Suraskime lobį, vaikai“ (1995 m.), skirtų mažiesiems žiūrovams. Tuo metu teatras dar neturėjo savo patalpų, į Lietuvos moksleivių teatrų apžiūrą Utenoje su spektakliu ,,Nepaprastas gimtadienis“ 1993 m. vyko dar be pavadinimo. Todėl vykdami į vaikų teatrų šventę ,,Bildučiai“ Ignalinoje 1995 m., pirmieji aktoriai susimąstė, kaip gi turėtų vadintis teatras. Po diskusijų visi nusprendė, kad teatras turėtų vadintis ,,Nykštukas“ – darbštūs, maži žmogeliukai. O kadangi tuo metu visi buvo tokie – maži ir darbštūs, taip teatras ir gavo pavadinimą ,,Nykštukas“.

Per visus veiklos metus šiame teatre nemažai visko įvyko: keitėsi spektakliai, jų dekoracijos ir sceniniai kostiumai, o svarbiausia – užauga ne viena karta aktorių. Dabartinę teatro trupę sudaro trys amžiaus grupės, pradedant penkiamečiais ir baigiant aštuoniolikmečiais. Iš viso dalyvauja 42 nariai. Teatras jau pastatė virš 20 spektaklių, teatro archyve susikaupė nemažai diplomų, atminimo dovanėlių, suvenyrų, nuotraukų iš įvairių tarptautinių ir respublikinių festivalių.

Pats teatras taip pat organizuoja festivalį ,,Nenuoramos“, vaikų teatrų kūrybinę stovyklą ,,Padaužos teatre“. Teatras nuo 1999 m. turi ir savo patalpas – studiją, kurią padėjo įrengti jaunieji artistai.

Nuo 2002 m. teatro studija priimta į Lietuvos mėgėjų teatro sąjungą.

Teatras aktoriams ne vien spektaklių repeticijos. Kartais tiesiog susėdam, paplepam, pajuokaujam. Turiu būti jiems ne vien vadovė, bet ir draugė. Kitaip išnyks šiluma – scenoje bus šalta, dings noras kurti, žaisti.

Ukmergės kultūros centro Taujėnų skyriaus mėgėjų teatras ,,BIČIULIAI“

Režisierius – Vidmantas Krikštaponis

Ukmergės kultūros centro Taujėnų skyriaus mėgėjų teatras ,,Bičiuliai“ susikūrė 1997 m. lapkričio mėn. Pirmoji spektaklio premjera – V. Bladykaitės ,,Ženteliai“ įvyko 1998 m. balandžio 13 d. Iš viso pastatyta 16 spektaklių, dalyvauta respublikinėse, tarptautinėse, rajono šventėse ir konkursuose, 2014 m. Dainų šventės Teatro dienoje ,,Dyvų dyvai“.

Nuo 2002 m. teatras organizuoja tarptautinius mėgėjų teatrų festivalius ,,Prie dvaro“ Taujėnuose. Festivalio renginiai vyksta įvairiose Taujėnų erdvėse – Taujėnų dvare, parke, svirne, vasaros estradoje, renginiai persikelia ir į Siesikų dvarą, Veprius.

Įsijautę į įvairių personažų: Prezidento Antano Smetonos, kunigaikščio Konstantino Radvilos, Rusijos caro Aleksandro I – ojo ir kt. vaidmenis, teatro artistai pasirodo įvairiose rajono ir respublikinėse šventėse. Teatro aktoriai dalyvauja Ukmergės kultūros centro kuriamuose kalėdiniuose spektakliuose.

Teatrui 2014 m. įteikta Lietuvos nacionalinio kultūros centro

nominacija ,,Ryškiausias miestelio, kaimo suaugusiųjų teatrinės kultūros skleidėjas“.

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

Kultūros centro kasos darbo laikas:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

Poilsio ir švenčių dienomis –

1 val. prieš renginį ar kino filmą.

Pirmadienis – nedarbo diena.

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt