Nedirbs

Dainavoje vyko armonikierių ir kraštiečių šventės

Spalio 21 diena Dainavoje buvo neeilinė. Kultūros namai, biblioteka ir kaimo bendruomenės surengė gražią šventę kaimo žmonėms, pagerbė kraštiečius. Vyko trečioji rajoninė armonikierių „Armoniką tik paėmiau“ ir pirmoji kraštiečių „Po tėviškės dangum“ šventės.

Į šventines Mišias, kurias aukojo Deltuvos parapijos klebonas Gintautas Naudžiūnas susirinko nemažas būrys vietinių gyventojų ir iš įvairių Lietuvos kampelių atvykusių kraštiečių. Meldėmės už gyvus ir mirusius Dainavos krašto žmones.

Po šv. Mišių kraštiečiai rinkosi į kultūros namus. Visi norintys bibliotekoje galėjo pabendrauti su kraštiečiu, seimo nariu Juozu Imbrasu, pavartyti senų nuotraukų albumus, pasivaišinti arbatos puodeliu. Kultūros centre, bibliotekoje ir amatų centre veikė trys įspūdingos parodos: tautodailininkės Vitos Vaitkevičienės keramikos dirbinių, Violetos Gedgovdienės Trockienės siuvinėtų paveikslų ir Dainavos moterų klubo karpinių parodos. Savo dirbinius eksponavo kaimo namudininkai.

Susirinkę kraštiečiai klausėsi Ukmergės rajono armonikierių: Mindaugo Grainio iš Siesikų, Romo Kovaliūno, Albino Tamošiūno ir Tado Džiautos iš Valų, Stanislovo Šikšnio iš Veprių, Želvos armonikierių, Serapino Baranausko, Stasio Ašmonto, Antano Remeikos ir Vaclovo Stankaus iš Dainavos nuotaikingai atliekamų valsų, polkų ir fokstrotų.

Žiūrovų simpatijų prizą iškovojo ilgametis kultūros namų muzikantas Vaclovas Stankus. UKC Veprių skyriaus mėgėjų teatras „Palėpė“ parodė spektaklį „Uošvė į namus – ramybės nebus“ (rež. Rasa Šimonienė). Susirinkusius linksmino UKC Želvos skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Želvelė“ (vad. Vaclovas Butkus), UKC Dainavos skyriaus populiarios muzikos kapela „Mes“ ir vokalinis ansamblis „Viltis“ (vad. Loreta Talutienė).

Visus susirinkusius sveikino Seimo narys Juozas Imbrasas, Deltuvos seniūnas Gintaras Radzevičius, Dainavos kaimo bendruomenės pirmininkė Vaclava Viktorija Morkūnienė.

Renginiui pasibaigus, susėdome prie bendro stalo, šiltai pabendravome, palinkėjome vieni kitiems sveikatos ir stiprybės.

Dainaviškiams seimo narys įteikė dovaną – įrėmintą Vinco Kudirkos „Tautiška giesmę“ ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto kopiją, skirtą Lietuvos šimtmečiui pažymėti. Jie eksponuojami Dainavos bibliotekoje.

UKC Dainavos skyriaus renginių organizatorė Drąsutė Kaselienė ir savivaldybės Vl. Šlaito viešosios bibliotekos Dainavos kaimo vyr bibliotekininkė Lolita Gričinienė.

 

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt