Nedirbs

Įamžinome kraštietės atminimą

Gruodžio 9 d. Žeimių kaimo gyventojai ir svečiai rinkosi į gražų renginį „Niekas neužmiršta-niekas nepamirštas“, skirtą mokytojos, poetės a. a. Apolonijos Grigonytės atminimui įamžinti, ir kraštiečių susitikimo šventę.

Siekiant išsaugoti ateities kartoms mūsų kaimo žymių žmonių atminimą, ant namo, kuriame gyveno mokytoja, poetė a. a. Apolonija Grigonytė, buvo atidengta memorialinė lenta. Atminimo lentą atidengė buvęs Apolonijos Grigonytės mokinys, kraštietis, Anykščių savivaldybės mero patarėjas kultūros klausimais, Donaldas Vaičiūnas ir buvusi kolegė, Dukstynos pagrindinės mokyklos mokytoja, direktorės pavaduotoja ugdymui, Edita Usonienė.

Mūsų kraštietė a. a. Apolonija Grigonytė gimė Varžų kaime. Baigusi Vilniaus pedagoginį institutą, mokytojavo Vilniaus ir Ukmergės mokyklose. 1978 metais atvyko gyventi ir dirbti į Žeimius (tuo metu buvo Plačiavos durpynas). Mokė pradinukus. Kiek jų išmokė – nesuskaičiuosi.

Eilėraščiai buvo neatsiejama jos gyvenimo dalis. Poetė išleido eilėraščių rinkinius suaugusiems: „Paskirtis“, „Dosnumas“, „Atgajos“, vaikams skirtas eilėraščių knygeles – „Saulė žemę apvažiavo“, „Šypsiukas“, „Dobiliukų rasa“, „Kaimynėliai“ ir kt. Knygelėse vaikams panaudotos jos mokinių V. Piliponytės ir J. Grigaliūno iliustracijos. Net keturias jos knygeles iliustravo jos bendramintė, Žeimių medicinos punkto slaugytoja, seniūnaitė E. Vaičiūnienė.

A. Grigonytė buvo Ukmergės literatų draugijos narė, LNRS narė, 2007 m. tapo Edvardo Šulaičio (JAV, Čikaga) literatūrinio fondo laureate už knygas vaikams, 2011 m. konkurso „Lygiadienio giesmė“ diplomantė, 2013 m. LNRS Vasaros poezijos šventės laureatė, įvairius rašinius publikavo Ukmergės rajono laikraščiuose „Gimtoji žemė“ ir „Ukmergės žinios“. Pirmuoju, „Gimtojoje žemėje“, 1981 metais buvo atspausdintas eilėraštis „Rankos“. 2014 m. jos eilėraščiai publikuoti Ukmergės literatų draugijos almanache. Deja, bet šio almanacho ir jame publikuotų eilėraščių ji jau nebeišvydo.

2014 m., per žemę skrendant pavasario Poezijos paukštei, poetė išėjo į Amžinybę. Laikas nenuneš į užmarštį jos atminimo. Prisiminsime obelų žiedais apkritusią Apolonijos galvą, sparnuotą žodį, kurį poetė skyrė vaikams ir suaugusiems.

Šventėje prisiminimais dalijosi svečiai D.Vaičiūnas, E. Usonienė, E. Vaičiūnienė, Šventupietė – B. Stundienė. Buvo skaitomi A. Grigonytės parašyti eilėraščiai, skambiomis dainomis susirinkusius linksmino UKC Dainavos skyriaus vokalinių ansamblių „Viltis“ ir „Mes“ (vad. Loreta Talutienė) dainininkai, šmaikščiomis intermedijomis – UKC Šventupės skyriaus jumoro grupė „Verpetas“ (vad. B. Gelumbeckienė), liaudiškos muzikos duetas – S. Baranauskas (armonika) ir A. Lasys (smuikas).

Šventės metu veikė A. Grigonytės išleistų knygelių, kurias parūpino Laičių bibliotekininkė V. Vinckienė, paroda, taip pat nuotraukų, kuriose užfiksuota mokytoja su mokiniais ir kolegėmis 1980-2002 m. paroda. Už paskolintas nuotraukas dėkojame buvusiai mokinei J. Arlauskaitei – Žitkauskienei ir buvusios mokinės J. Pagalytės mamai A. Pagalienei. Ir didelis ačiū visiems šio gražaus ir prasmingo renginio dalyviams, saviveiklininkams, ir svečiams.

Lėšos renginiui buvo gautos iš Socialinių reikalų ministerijos pagal priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“.

Renginį organizavo Asociacija „Plačiava“ ir UKC Žeimių skyrius.

UKC Žeimių skyriaus renginių organizatorė Sigitos Ališauskienės

Nuotraukos A. Ališausko

 

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt