Nedirbs

III Antakalnyje – lauko paroda „Tėvui“

Birželio 5 dieną III Antakalnyje atidaryta lauko paroda, skirta Tėvo dienai paminėti. Parodos autorė – Ukmergės Naujųjų medijų meno klubo „Pozityvas“ pirmininkė Nijolė Paškauskienė. Nemažą fotografavimo patirtį turinčiai autorei ši paroda išskirtinė: pirmą kartą ji eksponavo portretines fotografijas, nors įprastai yra žinoma ir vertinama kaip peizažistė.

Kaip atidarymo metu teigė N. Paškauskienė, pačios santykis su tėvu iki galo nepažintas, kažkiek mįslingas, nes teko augti tik su mama. Turbūt neatsitiktinai ir parodoje eksponuojami darbai keliaplaniai: siekta užfiksuoti ne tik veidus, bet ir perteikti emociją, išraišką, žvilgsnį, vyriškojo portreto charakterį, parodyti vieną kitą gyvenamosios aplinkos detalę.

Paklausta, kaip gimė ši paroda, fotografė atsakė, kad specialiai tėvo, vyrų portretų neieškojusi. Ją visada domino lyg ir niekuo neišsiskiriantys, bet savaip kitokie, daugiau ar mažiau su etnine kultūra susiję žmonės. Taigi parodoje buvo galima išvysti liaudies muzikantų, medžio drožėjų, kalvio, krepšių pynėjo, šienpjovio, kriaučiaus ar net benykstančio dvaro savininko portretus. Seniausios eksponuojamos fotografijos siekia 2006 metus, nors bežiūrint buvo galima susidaryti belaikiškumo įspūdį.

Parodos atidarymo metu žodį tarė ne tik pati autorė, bet ir Šešuoliuose gyvenantis istorikas, etnografas, fotografas Stanislovas Budraitis, III Antakalnio kaimo pirmininkė ir bibliotekininkė Virginija Sakalienė, eilėraštį tėčiams perskaitė trečiokė Marija Mikalauskaitė. Buvo galima pasiklausyti armonikierių – Valento Butkaus ir Stanislovo Markevičiaus – melodijų. Renginį užbaigė III Antakalnio kultūros skyriaus moterų ansamblis „Retro“ (vad. Marius Mikučionis).

Nuotraukos Tauro Gūdmanto ir Alberto Vėbros.

oznor

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 04 30:

III – V – 17.00 – 19.30 val.

VI – VII – 12.30 – 18.30 val.

I – II – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt