Nedirbs

Joninių tradicijos ir papročiai

Jau tapo tradicija prieš Jonines surengti edukacinę popietę vaikams, norint juos supažindinti su Joninių tradicijomis ir papročiais. Su Dainavos kaimo bendruomenės vaikų dienos centro vaikais leidomės į pažintinę kelionę gyvenvietės parkais ir pievomis. Gamta mums duoda tiek daug, tik reikia mokėti pasiimti ir neužmiršti jos saugoti.

Popietės metu UKC Dainavos skyriaus renginių organizatorė Drąsutė Kaselienė vaikus supažindino su pagrindiniais Joninių šventės simboliais – vandeniu, ugnimi ir augmenija. Vaikams buvo įdomu sužinoti, kaip senovėje buvo švenčiama ši šventė, kokios jos tradicijos, papročiai, ką galima nuveikti Joninių išvakarėse, o ką tiesiog būtina padaryti. Laikydamiesi senolių tradicijų rinkome įvairiausias gydančias žoleles, pynėme vainikus, prisiminėm burtus.

Paprastasis kietis, dilgėlė, didžioji varnalėša, notrelė ir dar daugybė augalų, tai yra patys tikriausi natūralūs vaistai nuo įvairių susirgimų ir negalavimų,- pasakoja Vl. Šlaito viešosios bibliotekos Dainavos padalinio vyresnioji bibliotekininkė Lolita Gričinienė. Popietės metu vaikai sužinojo, kad iš žolelių galima daryti įvairius maistingus kokteilius, arbatas, girą. Sutarėme su vaikais sekantį kartą susiplakti kokteilį iš dilginių, pienių ir garšvos.

Kupoliavimo metu paparčio žiedo neradome, nes jis pražįsta tik stebuklingą Joninių naktį. Bet mes jį vis vien surasim, nors jis žydi tik tą vieną naktį ir tik vieną trumpą akimirką.

UKC Dainavos skyriaus renginių organizatorė Drąsutė Kaselienė
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Dainavos padalinio vyresnioji bibliotekininkė Lolita Gričinienė

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt