Nedirbs

Knygos pristatymu paminėti tremtiniai

Gedulo ir Vilties dienos renginiai Ukmergėje prasidėjo dar birželio 13 d. O pagrindiniai renginiai – su knygos pristatymu, tremtinių pavardžių skaitymu, kino filmu ukmergiškių laukė juodąją dieną – birželio 14 d., kai prasidėjo trėmimai į Rusijos platybes.

Renginių ciklo pradžioje Kultūros centre Šilutės kamerinis teatras pristatė spektaklį „Švytis“. Tai spektaklis apie Vytauto Mačernio kūrybą, jo gyvenimą. Spektaklis skirtas poeto šimtmečiui. Po šv. mišių šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje renginys persikėlė į Dukstynos šilą, kur prie paminklo Negrįžusiems tremtiniams padėtos gėlės ir uždegtos žvakutės.

Birželio 14-osios renginiai, kaip ir visoje Lietuvoje, prasidėjo Visuotine tylos minute. Vakarop žmonės rinkosi į tremtinių atminties vakarą. Istorinius faktus priminė ir ką tik išleistos knygos „Viltis sugrįžti“ antros dalies ištraukas skaitė Taujėnų mėgėjų teatro „Bičiuliai“ aktoriai. Knygą pristatė ir jos sudarytojus sveikino Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Ukmergės skyriaus pirmininkė Aldona Kalesnikienė. Ji įvardijo ir pilietiškiausią rajono mokyklą – Senamiesčio progimnaziją, kurios mokiniai skaitė tremtinių vardus. Skaudaus Lietuvai laikotarpio dainas dainavo Kultūros centro folkloro ansamblis „Pyniava“.

Atminimo akciją – Ukmergės rajono tremtinių politinių kalinių pavardžių skaitymą pradėjo rajono meras Rolandas Janickas. Pavardes skaitė ne tik Senamiesčio progimnazijos mokiniai, bet ir šauliai, patys tremtiniai, į renginį susirinkę ukmergiškiai. 26 skaitantys priminė beveik 3000 pavardžių ir likimų.

Vakaras baigėsi kino seansu po ąžuolais. Ištvermingiausieji žiūrėjo „Emiliją iš Laisvės alėjos“.

Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje buvo surengta edukacija suaugusiems „Relikvijų maišelio siuvimas ir siuvinėjimas, remiantis tremtyje sukurta tekstile“. Vartotojų aptarnavimo skyriuje lankytojus visą birželio mėnesį pasitiks leidinių paroda „Su Lietuva širdy. Negrįžusiems…“

2021-06-14

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt