Nedirbs

Koncerte – pasakojimai apie laumes

Gruodžio 9 d. 19.00 val. Ukmergėje svečiuosis Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“. Jis Kultūros centre Advento susitikimų „Meto švento laukimas“ paskutiniame renginyje pristatys mitologinių sakmių kompoziciją „Laumių monai“.

Prasidėjus mįslingam, palaimingo šviesos laukimo kupinam metų laikui, Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“ (meno vadovė Milda Ričkutė) adventą lyg kalėdinę eglutę apkabinės ir papuoš slaptingai švytinčiais, ryškiai blyksinčiais laumių monais.

Svarbiausia programos dalimi taps pasakojimai apie laumes.

„Laumių monai“ – daugiažanris kūrinys, kuriame susipina archajiškos ir šiuolaikinės meninės raiškos formos. Programoje skleidžiasi senosios lietuvių sakmės apie laumes, ratiliokų prisodrintos asmeniniais išgyvenimais, autentiška kalba ir sekamos istorijų pasakojimo (storytelling) stiliumi. Sakmės virs unikaliomis, o kartais ir visai naujomis istorijomis.

Pasakojimų audeklai atausti tradicinėmis dainomis, sutartinėmis ir muzikinėmis improvizacijomis, padabinti kiekvienai sakmei specialiai sukurtomis dailės projekcijomis. Jų klausydamiesi žiūrovai netruks pajusti, kad laumės nėra tik kadaise tarp žmonių gyvenusios būtybės. Laumės atsiskleis ne tik kaip darbščios verpėjos, kūdikių globėjos, likimo lėmėjos, bet įgaus dar niekur negirdėtus, neužrašytus pavidalus (net plaukus į dredus susisuks)!

Renginio žiūrovai juoksis, šiurps ir net brauks ašarą. Tačiau svarbiausia – netruks pajusti, kad laumės nėra tik kadaise tarp žmonių gyvenusios būtybės. Gal dar tą patį vakarą katras išgirs jas sutartines giedant? Gal eidamas namo laumes sutiks ir bus jų neaprėpiamomis dovanomis apipiltas? O gal geriau advento laiku laumių kelyje nepasimaišyti ir jų neįpykinti? Galimas daiktas, dar tą patį vakarą dažnas išgirs jas sutartines giedant ar eidamas namo sutiks ir bus jų neaprėpiamomis dovanomis apipiltas.

Programa skirta antropologės ir archeologės, baltų kultūros tyrinėtojos Marijos Gimbutienės 100-osioms gimimo metinėms.

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt