Nedirbs

Kultūrinė, kūrybinė veikla Vidiškiuose

Šeštadienį, lapkričio 10 dieną, įvyko antroji edukacinė veikla, numatyta Ukmergės rajono savivaldybės kultūros ir kūrybinės veiklos programos finansuotame projekte „Vidiškių miestelio gyventojų kūrybinių veiklų skatinimas, organizuojant tradicinius ir netradicinius edukacinius užsiėmimus“.

Tradicinių šiaudinių SODŲ rišimas, su tautodailininke Marija Liugienę ir pasakojimai apie jų reikšmę mūsų kultūroje, sekmadienio popietę Vidiškių kultūros namuose pavertė į be galo prasmingą prisilietimą prie trapaus javų šiaudo. Jis mums geriausiai žinomas buvo, kaip pakratas gyvuliams ir trąša laukams.

Kantriai, iš arti prisilietus prie šiaudo gali pamatyti nenusakomą jo grožį, kuris surištas į SODĄ tampa ne tik puošmena, bet ir visatos energijos dalintojas.

Kaip pasakojo tautodailininkė lietuviškus sodus ypatingai pamėgo japonai. Todėl šio amato meistrės turi darbo.

Na o vidiškietės per popietę taip pat susirišo po sodą. Sužinojo kada ir kokius rinkti šiaudus, kokiomis progomis jie buvo rišami. Na ir žinoma kaip juos rišti.

Manau, kad iš dalyvavusių edukacijoje tikrai atsiras norinčių, dar kartą prisiliesti prie trapaus ir grožiu spinduliuojančio lietuviško šiaudo.

Šis projektas kuriame buvo skatinama kūrybinė ir kultūrinė veikla buvo labai naudingas tiek netradicinis tapimas ant šilko, tiek tradicinis SODŲ rišimas manau ne vieną vidiškietį paskatins imtis vienos ar kitos veiklos.

UKC Vidiškių skyriaus renginių organizatorė Janė Giedraitienė

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt