Nedirbs

Kultūros centre ukmergiškiai pavaizdavo savo kolegas

Kultūros centro Dailės galerijoje atidarytos iš karto dvi parodos. Viena – vilniečio dailininko Kipro Černiausko tapybos darbų paroda „Personažai ir Stichija“ ir daugelio ukmergiškių dailininkų darbai, kuriuose jie pavaizdavo savo kolegas.

Pastaroji paroda – parodas prižiūrinčios Aušros Bartkutės pasiūlymas – eksperimentinė ukmergiškių paroda, arba „bandymas padaryti tai, ką ne visi daro. Arba dailininkų profesionalumo išbandymas“.

Dar prieš trejetą mėnesių Ukmergės menininkams, nebūtinai gyvenantiems Ukmergėje, buvo pasiūlyta sudalyvauti neįprastame eksperimente. Visi burtų keliu traukė vienas kito pavardes ir per šį laiką bandė sukurti vienas kito portretus. Taip atsirado kolegų nuotraukos, tapyti portretai, pažaidimai meniniais vaizdais, netgi skulptūra. Visi šie darbai ir eksponuojami ukmergiškių dailininkų darbų parodoje, kurios rezultatai nustebinopačius autorius.

Parodos atidarymo metu visi pakviesti nusifotografuoti ar pasidaryti asmenukesprie savo portreto ir nuotraukas pateikti parodos organizatoriams.Šios nuotraukos rodomos per čia pat stovintį televizorių parodos veikimo metu.

Kadangi paroda veiks tik dvi savaites, pasiūlyta panašią parodą surengti miesto šventės metu, kai parodoje dalyvauja Ukmergės menininkai.

Kitoje salėje tuo pat metu atidaryta KiproČerniausko tapybos darbų paroda. Šis jaunas dailininkas, „yra tradicinės ekspresionistinės lietuviškos mokyklos mokinys, su kokybės ženklu“. Pats dailininkas pasakojo, jog jam patinka ne proginis, neiškilus, neidealizuojantis, neieškantis gražaus motyvo paveikslas. Jis parodai iš įvairiųlaikotarpių sukurtų darbų paėmė vieną, vis iškylantįmotyvą– figūros įvilktos į kažkokį gamtinį apvalkalą.

K. Černiauskas parodos anotacijoje rašo, kad pagrindinė dailininko užduotis – suderinti norus su realybe. Personažai ir stichija – tai motyvai, kurie nevalingai atsiranda paveiksluose, skirtuose visai kitoms temoms. Personažai – tai būtų nuasmenintos žmonių figūros,kurios patenka į stichiją, t.y. susijungia su gamtos arba gamtos reiškinių sukurtu fonu.

Šiais metais planuojama, kad tris kartus vienu metu dviejose salėse bus atidaromos skirtingos parodos. Šios dvi parodos veiks iki vasario 13 dienos.

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt