Nedirbs

Kultūros centre vieno garsiausių šalies fotografų paroda

Kultūros centro dailės galerijoje veikia vieno garsiausių Lietuvos fotografų ir dailininkų – Rimanto Dichavičiaus kūrybos paroda „Kūrybos apžvalga“. Vienoje salėjo eksponuojamos aktų nuotraukos, kitoje – albumo „Laisvės paženklinti“ fotografo parengtos dalies apie šalies menininkus, kuriančius nepriklausomos fragmentai Lietuvos dailę.

Parodos atidarymo metu jos kuratorius Egidijus Darulis paminėjo, kad galima džiaugtis ir didžiuotis, kad Ukmergėje rengiama tokia paroda. Jam pritarė ir savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vyr. specialistas Julius Zareckas – „čia rengiamos europinio lygio parodos, į kurias atvyksta ir autoriai“. Gausiai susirinkusiems ukmergiškiams ir autoriui koncertavo Meno mokyklos mergaičių ansamblis (vad. Daiva Petrikienė). Atėję į parodos atidarymą ukmergiškiai autoriui, parodos atidarymo išvakarėse šventusiam savo 81-ąjį gimtadienį, sudainavo ilgiausių metų.

Susitikime su ukmergiškiais menininkas pasakojo apie savo mokslus, kūrybą. Pasak R. Dichavičiaus, nėra meno šakos su kuria jis nebuvo susidūręs. Anksčiau aktyviai fotografavęs, pavyzdžiui, 1987 metais dienos šviesą išvydęs jo albumas „Žiedai tarp žiedų“ sulaukė keturių leidimų, apkeliavo visą pasaulį, jį įsigijo daug šalių. Dabar jau dešimt metų menininkas užsiima leidybiniu darbu – tai puikios poligrafijos leidiniai apie žymiausius šalies dailininkus.

Kalbėdamas apie menininkų ir valdžios santykius, fotografas paminėjo valdžia yra tik dėka dailininkų. Juk jie sukūrė herbą, vėliavą, valstybės simbolius.

Pirmoje salėje kabančios ir žavinčios žmogaus ir žalumos, vandens harmonija, kūno ir gamtos susiliejimu, nuotraukos patraukė parodos lankytojų dėmesį. Ypatingai daug dėmesio paroda sulaukė tarptautinio perkusijų festivalio metu. Antroje salėje – dailės albumo „Laisvės paženklinti“ dalis. Joje pasakojama apie dailininkų darbus skirtus atkurtai Lietuvos valstybei. Čia Antano Olbuto medaliai, Gedimino Karaliaus monumentas, Roberto Antinio Romo Kalantos aukos dėl Lietuvos laisvės paminklas „Aukso laukas“.

Ši paroda veiks iki kovo 24 dienos. Nuo kovo 27 dienos – Jono Varno karikatūrų paroda.

 

 

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt