Nedirbs

Kultūros dieną – geriausių kultūros darbuotojų apdovanojimas

Kasmet pasaulio kultūros kūrėjai mini Pasaulinę kultūros dieną. Tokia diena paminėta ir Ukmergėje. Po šv. Mišių apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje Ukmergės kultūros darbuotojai ir kūrėjai rinkosi į Kultūros centrą.

Čia susirinkusiųjų laukė muzika ir smėlio džiazas, nominacijos ir apdovanojimai bei visiems patikęs kino filmas. Renginio pradžioje vedėja Lina Baublienė priminė Pasaulinės kultūros dienos istoriją – ji buvo pradėta minėti 1935 metais balandžio 15-ąją – kai buvo ratifikuotas Rericho Paktas. Ši diena primena, kaip svarbu puoselėti ir branginti savo kultūros paveldą, menus, liaudies kūrybą, papročius, tradicijas. Ukmergėje jau 9-us metus švenčiant Pasaulinę Kultūros dieną pagerbiami ir apdovanojami geriausi krašto kultūros žmonės.

Rajono meras Rolandas Janickas, sveikindamas susirinkusius, palinkėjo jiems neišsidalinti dalinant gėrį, o augti.

Kaip sėkmingiausią 2016 metų kūrybinį projektą galima buvo teikti pasiūlymus apdovanoti kūrėjus už dailės, muzikos, teatro, šokio, literatūros, kino ir kitose kūrybos srityse pasiektą išskirtinį rezultatą, sukurtą meno kūrinį. Gauti šią nominaciją buvo pasiūlyti keturi kūrėjai: Mantas Kristijonas Kuliešis už filmą apie Ukmergę „Atmerk akis“ (šio filmu demonstravimu buvo pradėtas renginys), Arūnas Kulikauskas už fotografijos darbų autorinę parodą, Sonata Ordė už kūrybinę parodą „Balta. KITAIP“. Jiems buvo įtekti padėkos raštai ir gėlių žiedai.

Geriausiu kūrybinio projekto autoriumi tapo dailininkas Egidijus Darulis už tapybos darbų parodas „Pulsas“ ir „Gyvybės ženklai“. Jam įteikta žymaus skulptoriaus Henriko Orakausko skulptūrėlė „Sveikinu“. Šis menininkas tapo jau septintu apdovanotu savotišku Ukmergės „Oskaru“.

Geriausio kultūros darbuotojo vardas suteikiamas už pasiekimus, reikšmingus darbus kultūros srityje, kultūros vertybių ugdymą žmonijoje. Už 2016 m. tokiu darbuotoju pripažinta Ukmergės kraštotyros muziejaus Užugirio skyriaus vedėja bei Ukmergės savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Lėno kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė Daiva Misiukienė.

Metų kultūros mecenato apdovanojimas suteikiamas už paramą ar pagalbą kultūros įvykių vyksmui, kultūrinių renginių ar kūrybinių idėjų įgyvendinimui. 2016 metų kultūros mecenatu paskelbta uždaroji akcinė bendrovė „BAC“ už materialią ir kitokių formų paramą ar pagalbą Ukmergės rajono kultūros įstaigų kultūrinių renginių ir kūrybinių projektų įgyvendinimui. Jos vadovui Audriui Dabužinskui įteikta sparnuoto žirgo skulptūra, kurios autorius – medžio skulptorius Rimantas Zinkevičius.

Buvo įteikti dar šeši padėkos raštai. Jais apdovanotos Ukmergės kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė ir kino programų koordinatorė Gražvyda Tušienė už sėkmingą darbą populiarinant kino meną, skatinant įvairių žanrų kino sklaidą Ukmergėje ir režisierė Laima Jančiauskaitė už sėkmingą projekto, įgyvendinto Mindaugo karūnavimo dieną, „Buvome. Esame. Būsime“ sukūrimą ir įgyvendinimą. Apdovanoti Ukmergės kraštotyros muziejaus atstovai: Kristina Zinkevičienė už nuoširdų darbą rengiant edukacinius renginius bei vykdant projektinę veiklą ir Kęstutis Žentelis už nuoširdų darbą puoselėjant Veprių krašto istoriją. Apdovanotos Ukmergės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus vedėja Jurgita Mačiulienė ir bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolanta Žvirblytė.

Renginyje dainavo Austėja ir Elzė Ališauskaitės, o „Smėlio džiazą“ – paveikslus iš smėlio kūrė menininkė Jurgita Minderytė. Renginio pabaigoje kultūros darbuotojams buvo pristatytas trumpas filmą apie kultūrinę veiklą rajone.

 

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt