Nedirbs

Labdaros akcijos metu buvo renkamos lėšos sunkiai sergančiam vaikui

Ukmergės kultūros centras vykdė jau 14-ą labdaros akciją „Baltas angelas“. Visų mūsų dėka „Balto angelo“ sparnas per visus tuos metus palytėjo ne vieną sunkiai sergantį Ukmergės vaiką ir suteikė viltį pasveikti. Šiemet vėl ukmergiškiai buvo kviečiami susivienyti ir aukoti pinigines lėšas dešimtmečio Deivido kasdieniam gyvenimui palengvinti.

Kad šiuo metu Vytauto gatvėje gyvenantis Deividas serga, mama pastebėjo, kai vaikui suėjo 9 mėnesiai. Tokio amžiaus vaikai jau sėdi, o jis pradėjo silpnėti. Vilniaus gydytojai padarė genetinį tyrimą ir diagnozavo ligą – progresuojanti spinalinė raumenų atrofija. Sergant šia liga atrofuojasi visi raumenys – vaikas nesėdi, negali judinti kojų, paimti sunkesnio daikto, dėl ligos iškrypo stuburas. Nors visą dieną Deividui tenka praleisti lovoje, bet jis nuolat šypsosi ir džiaugiasi artimųjų meile bei dėmesiu.

Dėl ligos vaikas valgo specialiai paruoštą maistą – kartu į maistą įmaišomas specialus, svorį auginantis mišinėlis. Lengvinant ligą, vaiką lanko kinezeterapeutė, kojas jam mankština pati mama. Sužibo maža viltis, kad liga palengvės – užsienyje atsirado labai brangūs vaistai, Lietuvoje kompensuojami ligonių kasų. Tačiau norint jais gydytis tenka lankytis pas visus gydytojus Kaune, kur tik yra siunčiami.

Mama vaiko kelionėmis rūpinasi pati – važiuojant sėdi šalia ir prilaiko sūnaus galvą, palaiko staigaus stabdymo metu. Vaiką galėtų vežti ir greitoji medicininė pagalba, bet nuvykus pas gydytojus tenka užtrukti, o „greitoji“ laukti negali.

Vaikas nesijaučia sergąs ar atskirtas – jis labai nori bendrauti. Mokosi (ateina mokytojos iš specialiosios „Ryto“ mokyklos), žaidžia kompiuteriu, žiūri televizorių.

Tačiau vaikui reikia ir pagalbos – daiktų, kurie vaiko gyvenimą padarytų kokybiškesniu, palengvintų jo gyvenimą. Reikia masažuoklio kūnui, taip pat masažinio čiužinio. Profesionalaus, kainuojančio kelis šimtus eurų, maisto smulkintuvo – jis naudojamas per dieną kelis kartus. Nes dabar turimas nepatikimas – dažnai genda.

Ukmergės kultūros centre antrą šv. Kalėdų dieną įvyko labdaros akcijos „Baltas angelas“ koncertas. Koncerte dainavo jaunosios dainininkės – ukmergiškė Vienos muzikos ir vaizduojamųjų menų universiteto magistrantė Indrė Pelakauskaitė, Aušra Leškevičiūtė, Emilė Elena Dačinskaitė, Vienoje studijuojanti Elena Sverdiolaitė. Joms akompanavo kompozitorius, dainininkas, solistas Vitalij Neugasimov ir Diusseldorfe studijuojantis Gustas Raudonius bei fleita grojusi Miglė Astrauskaitė. Šoko „Domino“ šokių studijos (vad. Diana Dranseikienė), Ukmergės kultūros centro linijinių šokių kolektyvas „Visada“ (vad. Egidija Merenanu) ir liaudiškų šokių kolektyvas „Vilkmergė“ (vad. Regina Zabielienė). Koncertą nuotaikingai vedė aktorius Vytautas Rumšas Jaunesnysis.

Iki koncerto akcijos metu surinkta apie 4,4 tūkstančius eurų. Aukoti dar galima iki sausio 6 dienos. Tai galima daryti Kultūros centre bei pervedant pinigus į Ukmergės kultūros centro sąskaitą LT 924010042900530556.

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt