Nedirbs

Laukėme „Kol įsižiebs Joninių laužas“

Joninės – viena laukiamiausia ir populiariausia vasaros šventė, nuo gilios senovės iki šių dienų minima birželio 23 dienos išvakarėse. Joninių naktis yra ne tik trumpiausia naktis. Ši naktis pilna magijos, burtų, įvairių žaidimų bei linksmybių.

Birželio 23 d. vakare liaušiškiai ir svečiai gausiai rinkosi prie Liaušių kultūros namų, kad galėtų sutikti trumpiausią metų naktį, pajausti jos magiją, prisiminti senolių tradicijas bei linksmai praleisti Jonines. Renginį pradėjo Zita Vinkauskienė perskaitydama savos kūrybos eilėraštį. Skambant dainai „Buvo naktys švento Jono“, kurią atliko Aurelijus Pampucha, visi susirinkusieji buvo pakviesti žengti pro vartus, taip vadinamą bromą.

Prie berželiais ir kitais žolynais papuošto bromo laukė vaidilutės su vandens ąsočiu ir lininiu rankšluosčiu. Žengusieji pro bromą prausė savo veidus, rankas. Tikima, kad Joninių vakarą tokiu būdu žmonės apsivalo nuo blogio ir švarūs įžengia į Joninių šventę. Džiugu, kad šventėje netrūko Jonų, Janinų ir Rasų. Varduvininkams buvo įteiktas šviesos simbolis. Linkėjome Jiems ne tik sveikatos, laimės, bet ir vidinės šviesos, artimų žmonių dėmesio bei meilės. Į sceną žengusios vaidilutės atnešė šventąją ugnį. Degant deglams ir žibintams išsakėme ateities lūkesčius, viltis, troškimus. Linkėjome svarbiausių dalykų, jog vieni su kitais kalbėtume meilės, sutarimo, pagarbos ir širdies kalba.

UKC Liaušių skyriaus suaugusiųjų mėgėjų teatro studija „Po liepomis“ (vad. Lina Monkevičienė) parodė nuotaikingą mini spektaklį „Prisiminimai ant suoliuko“. Po premjeros Šešuolių seniūnė Jolanta Lukšienė pasidžiaugė atgyjančiais Liaušių kultūros namais ir pasveikino visus susirinkusius įteikdama gardų sūrį.

Po oficialios dalies merginos varžėsi vainikų pynimo rungtyje, vyrai pjovė malkas, traukė virvę, moterys per rastą nešė vandenį, vaikai ir jaunimas šokinėjo maišuose, vyko žvejybos varžybos, merginos ir moterys varžėsi tarpusavyje mėtydamos vainikus, vyrai ir vaikai dalyvavo kaliošų mėtymo čempionate. Na, o kas nenorėjo žaisti mėgavosi skania arbata, kurią virė Stasė ir Alvydas Baniuliai. Šventėje „Kol įsižiebs Joninių laužas“ norintieji galėjo pasigaminti sau žibintą, mažesni vaikai žaisti vaikų kiemelyje, piešti ant asfalto su kreida, nusifotografuoti prie foto sienelės, kurią parengė Liaušių kaimo bendruomenės pirmininkė su aktyviausiais bendruomenės nariais. Įsiliepsnojus Joninių laužui patraukėme prie tvenkinio, ten plukdėme vainikus, dainavome dainas, džiaugiamės buvimu kartu. Grįžę šokome prie laužo, o drąsiausi net ir šokinėjo per jį. Ištvermingiausi ir akyliausi šventės dalyviai surado žydintį paparčio žiedą, šoko naktišokiuosia.

Už finansinę paramą dėkoju renginio rėmėjui Jonui Šantarui.

UKC Liaušių skyriaus renginių organizatorė Lina Monkevičienė

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt