Nedirbs

Lietuvos 100-mečio šventiniai renginiai skirti ukmergiškiams

Minint Lietuvos 100-metį svarbiausi renginiai visus lietuvius pasitiko per Valstybės gimtadienį – Vasario 16-ąją. Šimtmečiui skirti renginiai vyko mieste, kaimuose, vienaip ar kitaip palietė kiekvieną mūsų.

Valstybės gimtadienį Ukmergė pasitiko pasipuošusi. Vienuolyno gatvėje ukmergiškius džiugino tautinių rūbų fotografijos paroda, pristatyta Kauno miesto bendruomenės, Kauno Technologijos Universiteto tautinio meno ansamblio „Nemunas“ bei KTU foto studijos. Per įvairius Lietuvos miestus keliausianti paroda Ukmergę aplankė pirmąją.

Palaipsniui puošėsi namai – balkonuose ir languose nušvito trispalvės, pasipuošė įstaigos, mieste darželinukai dalino pačių pagamintas vėliavėles ir visus sveikino su valstybės Gimtadieniu.

Vasario 15 d. Užugiryje, kur kadaise gyveno Prezidentas A. Smetona, padėtos gėlės, atvežtos iš prezidentūros Vilniuje, Kraštotyros muziejuje įvyko konferencija ir parodos „Krašto šimtmečio istorija audinių raštuose, fotografijose ir architektūroje“ atidarymas.

Vasario 15 d. vakare Kultūros centre įvyko monospektaklio „Lietuvą ir lietuvius mylėjau“ premjera. Aktoriaus Vidmanto Fijalkausko įkūnytas kanauninkas Juozas Tumas (Vaižgantas) pasakojo biografijos faktus ir apie savo draugystę su Antanu Smetona. Monospektaklį kūrė režisierė, spektaklio idėjos autorė Natalija Kovarskienė, spektaklio teksto autorius – Alfas Pakėnas, dailininkas – Artūras Šimonis, kompozitorius – Antanas Kučinskas, video režisierius- Vladimiras Šerstobojevas.

Vasario 16-ą šventės dalyvių sulaukė Pabaiskas. Čia finišavo pėsčiųjų žygis, startavo tradicinis bėgimas Pabaiskas – Ukmergė. 202 bėgikai iš visos šalies panoro įveikti 11 km 600 m distanciją. Vyrų tarpe greičiausiai atbėgo vilniečiai. Pirmas – Andrej Jegorov, antras – Remigijus Šnioka, trečias – Dominykas Pacauskas. Tarp moterų pirma vilnietė Jovita Poškutė, antra – Viktorija Varnagirytė iš Vilkaviškio, trečia – Indrė Valaitė iš Vilniaus. Vyriausias bėgimo dalyvis – 79 metų Jonas Vilčinskas iš Vilniaus. Jauniausias – 13-ametis Mikas Makušinas iš Panevėžio.

Kartu su visa šalimi šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje 100 kartų suskambo varpai – prisijungta prie Lietuvos bažnyčių varpų sąšaukos „Gloria Lietuvai“. Paaukojus šv. Mišias, susirinkusieji Valstybingumo eisenoje atžygiavo iki paminklo „Lituania Restituta“. Šaulių, policijos ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovams pakėlus Valstybines vėliavas, rajono vadovai, politinių partijų nariai, įmonių, organizacijų atstovai prie paminklo padėjo gėles. Nuaidėjus „I-ojo LDK Didžiosios Buožės Pėstininkų Regimento“ karių iššautoms salvėms, skirtoms Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarams ir Lietuvos žmonėms visi minėjimo dalyviai buvo pakviesti į akciją „Skleiskis, Lietuva ir klestėk“ – susirinkusieji išskleidė didžiulę, 100 kvadratinių metrų vėliavą, skirtą Lietuvos 100-mečiui.

Po minėjimo Turizmo ir verslo informacijos centras pakvietė švęsti Laisvę su daina prie balandžių skulptūrų. Jos metu einant nuo vieno balandžio prie kito skambėjo įvairios lietuviškos dainos, siūlančios joms pritarti ne tik dainomis, bet ir šokiais.

Kultūros centre tuo metu vyko edukacinis užsiėmimas „Etno ženklai audinyje“, kurio dalyviai tekstiliniais dažais ir antspaudais kūrė nuotaikingas kompozicijas su baltų simboliais ant medžiaginių maišelių. Čia pat susirinkusieji galėjo apžiūrėti dokumentų parodą „100 Ukmergės krašto datų“.

Restoranas „Big Stone“ surengė „Šimtmečio patiekalo“ pristatymą ir degustaciją. Restorano lankytojams buvo siūloma paragauti kepto balandžio, kurį prieš šimtą metų valgydavo tik aristokratai. Šventinę dieną balandis buvo pristatytas kaip Ukmergės simbolis ir jį degustavusiems svečiams pasiūlyta nusikelti šimtą metų atgal.

Prie piliakalnio susirinkęs jaunimas akcijoje „Jaunimo sveikinimas Lietuvos šimtmečiui“ dainavo lietuviškas dainas ir suformavo skaičių 100.

Kultūros centre lankantieji parodas, atėję į edukacinius užsiėmimus, koncertą ar kino filmą mielai fotografavosi prie stendo su Nepriklausomybės aktu.

Vakarop ukmergiškiai rinkosi į Kultūros centrą, kuriame buvo surengtas šventinis koncertas. Prieš jį rajono meras Rolandas Janickas keturiems ukmergiškiams įteikė Mero padėkos ženklus ir apdovanojo pilietiškiausias rajono ugdymo įstaigas. Už Laisvės ir Nepriklausomybės simbolių liudijimą ir asmeninį indėlį organizuojant paminklo „Li¬tu¬a¬nia Res¬ti¬tu¬ta“ at¬sta¬ty¬mą Mero padėkos ženklu apdovanotas buvęs ilgametis AB „Ukmergės keliai“ vadovas, tuometinės Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Ukmergės iniciatyvinės grupės narys Juozas Daunys. Už Lietuvos partizanų atminimo ir partizaninio judėjimo istorijos išsaugojimą bei aktualizavimą, už patriotizmo ir meilės tėvynei ugdymą – klubo „Miško broliai“ vadovas Artūras Grigucevičius. Už išskirtines tautiškumo, pilietiškumo ir tolerancijos pamokas Ukmergės krašto jaunuomenei ir visai bendruomenei, kūrybiškai įamžinant ir įprasminant svarbiausius mūsų krašto istorijos momentus – Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja metodininkė Vida Pulkauninkienė. Už gilų ir nuoseklų mokslinį darbą tyrinėjant Ukmergės krašto ir žmonių istoriją, už šios istorijos sklaidą ir ypatingą atsidavimą muziejininko profesijai – Ukmergės kraštotyros muziejaus muziejininkas Raimondas Ramanauskas.

Pilietiškiausiomis rajono ugdymo įstaigomis pripažintos – Jono Basanavičiaus gimnazija, vaikų lopšelis-darželis „Žiogelis“ ir mokykla-darželis „Varpelis“. Joms meras Rolandas Janickas ir savivaldybės Administracijos direktorius Stasys Jackūnas įteikė po padėką ir dovaną – paveikslą su Ukmergės miesto panoraminiu vaizdu.

Šventiniame koncerte dainavo Ilona Pliavgo (sopranas) ir Dainotas Varnas (baritonas), grojo styginių kvartetas „Chordos“.

Šventinė diena baigėsi lietuviško kino filmo „Pelėdų kalnas“ premjera.

 

 

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt