Nedirbs

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėjome ant Veprių piliakalnio

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną vepriškiai ir svečiai keliavo į Veprių piliakalnį. Nuotaikingas būrys žygeivių, pasidabinę pagal aprangos kodą: geltona, žalia, raudona, nešini vėliavomis, smagiai klegėdami patraukė link piliakalnio.

Pakeliui aplankėme gražuolį Veprių ąžuolą, kur visi nusifotografavome. Smagiai žygiuojant netrukome prieiti piliakalnį, užkopę laipteliais į viršukalnę džiaugėmės puikiai sutvarkyta piliakalnio aikštele, augančiais samanotais ąžuolais, aukštomis eglėmis, juk čia mūsų senųjų Veprių pradžių pradžia. Šioje vietoje, manoma, stūksojo 1384 m. Vygando Hamburgiečio kronikoje minima Veprių pilis. Kol vieni dairėsi po piliakalnį, kiti ieškojo paslėptų lobių, kurie labai greitai buvo rasti.

Sugiedojus Tautinę giesmę susirinkusius sveikino Veprių seniūnė Dalia Radzevičienė, ji džiaugėsi, kad gyvename laisvoje šalyje, esame Lietuvos ir savo krašto patriotai.

2019-ieji paskelbti Vietovardžių metais. Daug viensėdžių, kaimų, dvarų išnyko dėl kolektyvizacijos, melioracijos. Tarpukariu beveik kiekviena kaimo pieva, dirva, kalnelis, laukas, miškelis turėjo savo vardą. Kalbininkas Kazimieras Būga sakė: „Vietų vardais į mus kalba pati žemė“.

Jau prieš žygį iš knygų, senųjų Veprių gyventojų prisiminimų sudarėme gana ilgą Veprių valsčiaus kaimų vietovardžių sąrašą. Skaitant senuosius vietovardžius „širdis dainavo“, kokie jie taiklūs, gražūs: Degutinė, Skardupis, Padkavėla… Buvo gera stebėti kaip žmonės džiaugiasi, jog žino kur yra minima vieta, spėlioja, dabar svajojame užrašyti ir tikslias vietovardžių vietas.

Padiskutavę, dainų prisidainavę, pasivaišinę karšta žolelių arbata ir atsineštinėmis vaišėmis, senoje eglėje pastebėjome dvi „raganos šluotas“. Vida Ramanauskienė papasakojo, jog raganos atskridę į susitikimą šluotą palieka eglėje, kur priglaudžia, ten ir lieka. Bestebint tas šluotas staigiai pradėjo bjurti oras: vėjas švilpdamas drėbė sniego kruopas. Raganos, rodos, perspėjo, kad pasisvečiavote ir gana, laikas keliauti atgal. Išėję saulėtą pavasarį, namo patraukėme siaučiant žiemos pūgai. Tokia buvo Lietuvos atkūrimo diena Vepriuose.

UKC Veprių skyriaus renginių organizatorė Rasa Šimonienė

2019-03-13

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt