Nedirbs

Linksmai atšventėme Užgavėnes

Sujudo, sukruto visi išgirdę, per visą kaimą skambančią muziką. Šeimininkė, prikepusi blynų ir kitokių gardėsių, kvietė sočiai valgyti.

Jai pritarė Lašininis ir siūlė ragauti šimtmečio Užgavėnių patiekalą „Lašininio užkanda“. Pasak jo, per Užgavėnes visi turi daryti kaip jis: blynus valgyti riebius, kad net taukai per barzdą varvėtų ir dar lašiniais užsikąsti. Kam per „sprungu“ – karštos arbatos užgerti. Daktarytė Miksturytė kvietė pasitikrinti sveikatą. Katras neturėjo apetito, tam mikstūros prirašė, katras blynų persivalgė ir tam mikstūros prirašė. Gydė braukymais, traukymais ir užkalbėjimais. Visi šoko, dainavo, ėjo ratelius, spėliojo mįsles, rungėsi „Keptuvių teniso“ žaidime. Rinkome ir apdovanojome gražiausią šimtmečio Užgavėnių kaukę, pagal Užgavėnių orą spėliojome, koks bus pavasaris, o nevedusiems ir netekėjusioms įteikėme vyšnių šakeles.

Pagaliau atėjo ir Kanapinio eilė. Metęs iššūkį Lašininiui, pakvietė jį į dvikovą. Iš pradžių „apsižodžiavo“ lietuvių liaudies patarlėmis ir priežodžiais. Kad ir koks drūtas ir privalgęs Lašininis, po ilgų pastangų ir visų palaikymo, Kanapinis vis tiek jį įveikė. Nugalėjęs Lašininį, Kanapinis įsakė visiems per gavėnią nevalgyti ir net nesapnuoti nei dešrų, nei lašinių, nei skilandžių, laikytis pasninko ir susilaikyti nuo linksmybių.

O, kad žiema galutinai pasitrauktų, sudeginome Morę linksmai dainuodami „Šalta žiema šalin eina…“.

Riebių blynų ir kitokių gardėsių prisivalgę, karšta arbata susišildę, sniege išsivolioję, išvarėme žiemą iš kiemo ir su gera nuotaika skirstėmės į namus.

UKC Žeimių skyriaus renginių organizatorė Sigita Ališauskienė

Nuotraukos A. Ališausko

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 04 30:

III – V – 17.00 – 19.30 val.

VI – VII – 12.30 – 18.30 val.

I – II – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt