Nedirbs

Miesto šventės pradžia

Simboline Miesto šventės pradžia tampa girliandomis iš tujų papuoštos bromos pastatymas miesto centre. Ukmergiškius ir miesto svečius ji pasitiko penktadienio ryte Kauno gatvės pradžioje. Ryte tujomis ir gėlėmis buvo papuoštas paminklas, aikštėje prie savivaldybės suplevėsavo valstybių, kurių miestų atstovai atvyko į Miesto šventę, vėliavos.

 Penktadienio ryte apie Miesto šventę „Ukmergė – Lietuvai“ ukmergiškiams priminė spalvingai padangę nudažę XXVI-o Lietuvos karšto oro balionų čempionato dalyviai. Apie 30 balionų skraidys virš Ukmergės visų šventės dienų rytais ir vakarais.

Kraštotyros muziejuje vykusiame Deltuvos kultūros almanacho „Eskizai“ pristatyme skambėjo muzika – koncertavo Meno mokyklos Muzikos skyriaus moksleiviai. Pristatydamas Žemaitkiemiui skirtus „Eskizus“, jų redaktorius Vytautas Česnaitis, grojant akordeonui, prisiminė sovietinius laikus, kai senoje autobusų stotyje miesto centre „akordeonu gyvenimą griežė aklas muzikantas“. Dabar „gyvenimą griežia „Eskizai“.

Susirinkusius sveikino rajono meras Rolandas Janickas, apie almanacho leidimą ir jo straipsnius pasakojo redkolegijos nariai.

Po šv. mišių už Ukmergės miestą švč. Trejybės bažnyčioje šventės svečiai, rajono vadovai, įstaigų, organizacijų, įmonių vadovai susirinko Kultūros centre. Čia susirinkusius sveikino rajono meras, svečiai iš 10-ies užsienio miestų, su kuriais Ukmergė draugauja. Susirinkusiems buvo parodytas Dainiaus Vyto sukurtas filmas „Ukmergė žengia į ateitį“, grojo Meno mokyklos Muzikos skyriaus mokinys Lukas Petrovas, fortepijoninis duetas – Ugnė Usavičiūtė ir Emilija Krasnopiorovaitė, dainavo Austėja ir Elzė Ališauskaitės. Vakaro metu mero Padėkos ženklai buvo įteikti Vaitkuškio dvaro ir grafų Kosakovskių atminimo puoselėtojai Anirai Joannai Vojan, verslininkui Vygantui Dabužinskui, aktyviai besireiškiančiam ir dalyvaujančiam jaunimo Nevyriausybinių organizacijų veikloje Simonui Kalesnykui, svečiui iš Vengrijos, Ukmergės – Kiškunmaišos draugystės iniciatoriui ir puoselėtojui Kozmai Hubai. Pastarasis, deja, dėl sveikatos problemų į šventę neatvyko, todėl apdovanojimą jam perduos oficiali vengrų delegacija Ukmergėje.

Vakare prie piliakalnio įvyko tradicinis Muzikos ir kino vakaras. Gausiai susirinkusiems žiūrovams koncertavo „Gytis Ambrazevičius ir Grupė“, žiūrovams parodytas Dainiaus Vyto videofilmas „Valstybė vaiko lūpomis“, kino vakare – žiūroviškiausias „Kino pavasario 2018“ filmas „Jūsų Vincentas“. Čia pat vyko oro balionų ugnies šou, virš žiūrovų sklandė parasparnis.

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt