Nedirbs

Netradicinė pamoka apie lamzdelių meistrą K. Čivilį

Spalio 6-tosios dienos popietę Ukmergės kultūros centro Pabaisko skyriaus ansamblio „Šilojas“ nariai viešėjo Užupio pagrindinės mokyklos Pabaisko skyriuje ir jo ugdytiniams suorganizavo netradicinę pamoką apie lamzdelių meistrą Kazį Čivilį, kilusį iš Pabaisko valsčiaus, Skominų kaimo.

Išlikusių žinių apie XX a. pradžioje gyvenusį lamzdelininką K. Čivilį nėra daug, tačiau žinoma, kad kūrybinį jo palikimą sudaro apie keliasdešimt tūkstančių lamzdelių, iki šių dienų pavieniui saugomų šalies muziejuose (Kauno miesto muziejuje ir kt.). Išlikę ir keletas garso įrašų, kuriuose lamzdeliu groja pats K. Čivilis.

Netradicinės pamokos metu ne tik pristatyta istorinė bei dokumentinė medžiaga apie Ukmergės krašto lamzdelininką, bet ir sutelktas atskiras dėmesys į tradicinius liaudies pučiamuosius instrumentus. Ansamblio „Šilojas“ nariai atliko keletą vokalinių kūrinių, akomponuojamų lamzdeliu, aukštąja ir tenorine birbynėmis. Netradicinės pamokos dalyviai galėjo išgirsti ir pajusti savitą lamzdelio skambesį, palyginti jį su liežuvėlinio instrumento – birbynės – skambesiu.

Netradicinė pamoka yra Ukmergės rajono savivaldybės remiamo projekto „Lamzdelį prakalbinęs“ dalis. Projekto tikslas – įamžinti Ukmergės krašto lamzdelių meistro ir atlikėjo Kazio Čivilio atminimą ir skatinti tradicinių liaudies pučiamųjų instrumentų pritaikomumą bei panaudojimą įvairiose koncertinėse programose.

Erika Jasionytė-Mikučionienė

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt