Nedirbs

„Padainuokim susiėję“ sulaukė svečių

Paskutinę rudens dieną, Advento išvakarėse Kultūros centre skambėjo muzika, dainos, šokio sūkuryje sukosi poros ir aidėjo žiūrovų plojimai. Čia vykusioje tradicinio folkloro šventėje „Padainuosim susiėję“ be ukmergiškių dalyvavo ir svečiai iš Pasvalio, Radviliškio, Panevėžio. Visi šventės muzikantai ir dainininkai dainavo, šoko, pasakojo visokius nutikimus.

Šventę, kaip ir dera, pradėjo šeimininkai – „Dagilėlis“ (vad. Jūratė Martinkutė). Ukmergės kultūros centro folkloro ansamblis ,,Dagilėlis“ įkurtas 1985 metų pavasarį. Tai buvo pirmas tokio žanro kolektyvas rajone. „Dagilėlis“ yra surengęs daugybę koncertų, teminių vakaronių, dalyvavo daugelyje rajono ir respublikos švenčių ir festivalių, ne kartą atstovavo mūsų šalį užsienyje. Didelę ansamblio repertuaro dalį surinko ir užrašė patys ansambliečiai.

Jį pakeitė pirmą kartą Ukmergėje viešintis Pasvalio kultūros centro folkloro ansamblis „Rags“ (vad. Daiva Adamkavičienė). 2001 metais susibūręs ansamblis puoselėja ir garsina savo – Pasvalio krašto, Šiaurės rytų Aukštaitijos papročius ne tik visoj Lietuvoj – Dainų švenčių folkloro dienoje, įvairiuose folkloro festivaliuose, bet ir už Lietuvos ribų – Prancūzijoje, Latvijoje, Estijoje, Belgijoje, Kipre, Lenkijoje, Juodkalnijoje.

Į Ukmergę pirmą kartą atvyko Radviliškio kultūros centro folkloro ansamblis ,,Aidija” (vad. Donatas Stakvilevičius). Kolektyvas susikūrė 1994 metais, nuo tada ansamblis visų Lietuvos dainų švenčių, daugelio tarptautinių festivalių dalyvis ir prizinių vietų laimėtojas.

Panevėžio folkloro ansamblis „Raskila“ (vad. Lina Vilienė) į pirmą repeticiją susibėgo 1988 metų rudenį. Kolektyvas dalyvavo visose Lietuvos dainų šventėse, folkloro festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje. 2013 metai ansamblis gavo „Aukso paukštę“, kaip geriausias miesto folkloro ansamblis.

Šventę baigė taip pat šeimininkai – Ukmergės kultūros centro folkloro ansamblis „Pyniava“ (vad. Vilma Mulevičiūtė – Sabaliauskienė). Įsikūręs 1997 metų rudenį ansamblis surengė daugybę koncertų, dalyvavo įvairiose šventėse ir festivaliuose, ne kartą Lietuvą atstovavo tarptautiniuose festivaliuose užsienyje, LRT laidoje „Duokim garo“ 2014 metais tapo vicečempionais. Kolektyvas ne tik daug koncertuoja, bet mielai veda edukacines programėles kalendorinių bei šeimos švenčių tematika.

Visi kolektyvai gavo dovanų – uogienių, žolelių arbatai ir savivaldybės mero padėkos raštą, O žiūrovai patarimų – ką galima sėti lapkričio 30 dieną – šv. Andriejaus dieną. Tai kanapes, aguonas, sėmenis. Merginoms patarta sapnuoti, nes ką susapnuosi, už to ir ištekėsi. O renginio vedėja, linkėdama šeimyninės laimės, žiūrovams ir renginio dalyviams barstė kanapių sėklas.

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt