Nedirbs

Paminėjome „Laisvės gynėjų dieną“

Sausio 13-oji liko kiekvieno Lietuvos piliečio širdyje. Ji minima ne tik prisiminimais, susitikimais, degančiais laužais, bet ir įvairiais renginiais. Ne vienas renginys įvyko Želvoje.

Sausio 10 d. ryte Želvos miestelio bibliotekoje vyko edukacinė programa „Laisvės gynėjai mūsų ŠIRDYSE“ sausio 13-ąjai atminti. Į svečius buvome pasikvietę Želvos gimnazijos ikimokyklinio vaikų darželio grupę su auklėtoja Janina Jurenkoviene. Buvo labai įdomi ir informatyvi edukacija vaikams apie artėjančią ir labai svarbią dieną Lietuvai. Vaikai buvo supažindinti su sausio 13-ąją, kuo ji mums yra ypatinga, dar kartelį priminta Lietuvos trispalvė bei visų spalvų svarba ir ką jos simbolizuoja, surengta nedidelė knygų paroda. Vaikai galėjo pažiūrėti animuotą filmuką apie šiuos svarbius įvykius, kad taip dar geriau suprastų šios dienos svarbumą.

Kad visi pasakojimai neprailgtų ir netektų nuobodžiauti, mūsų svečių taip pat laukė ir paruoštos „neužmirštuolės“ kurias jie galėjo išsikarpyti ir parsinešti namo padovanoti tėveliams, broliams, seserims ar draugams. Išsikarpius gėlytes buvo piešiami piešiniai Lietuvai. Praėjus visai edukacinei programai, išlydint mūsų svečius dar paprašėme pagalbos, kad jie mums padėtų „pasodinti“ šias nuostabias gėles prie Želvos kultūros namų, kad šios gėlytės visiems primintų apie tai kokia svarbi diena mūsų istorijai ir kokie mes dėkingi visiems tiems, kurie narsiai gynė televizijos bokštą už mūsų šiandieninę laisvę.

Sausio 12 d. Želvos miestelyje prie Baltojo kryžiaus įvyko sausio 13-ąjąi skirtas minėjimas „Uždekime laisvės ugnį širdyse“. Į renginį susirinko vietiniai gyventojai, svečiai iš gretimų apylinkių. Minėjimą pradėjome Lietuvos himnu, gražiomis kalbomis, mintimis apie šią dieną. Kad dar labiau sušildyti visų širdys kapela „Želvelė“ atliko giesmių apie Lietuvą, kurias dainavo net patys Želvos gyventojai.

Po dainų ir pasisakymų žmonės buvo vaišinami žolelių arbata bei sausainiais. Stebėdami laužo liepsną ir gurkšnodami arbatą žmonės pradėjo dalintis savo prisiminimais apie šią dieną ir pasakojimais ką jiems ji reiškia. Nors lauke ir nebuvo labai šilta, tačiau laužo ugnis ir žmonių prisiminimai vakarą padarė labai jaukų ir šiltą. Labai smagu, kad žmonės nepamiršta ir ateina pasidalinti savo išgyvenimais ar patirtimis su visais. Smagu pasikalbėti ir atrasti ryšį kuris mus visus jungia.

UKC Želvos skyriaus renginių organizatorė Giedrė Bukauskaitė

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt