Nedirbs

Paminėta Šv. Cecilijos diena Vidiškių parapijoje

Lapkritis perkopė pusiau. Kasdien vis trumpėjančios dienos ūkanotos ir miglotos. Mieguisti nusipurto purvini rūkai ir užgimsta rytas, upės ir veidai. Vėjai rudeniniai nuplėšė lapus, skverbiasi į sielą liūdesio ženklai. Plikai išrengti medžiai į dangų iškėlę šakas, tarsi šaukiasi Dievo pagalbos.

Lapkričio 22 dieną minima Šv. Cecilijos, kankinės, diena. Šv. Cecilija laikoma – dainininkų, muzikantų ir poetų globėja. Šv. Cecilija gimė Romoje trečiame amžiuje. Ji buvo tikinti krikščionė. Legenda byloja, kad ji grojo vargonais. Vargonai jau tais laikais buvo žinomi Romoje, tačiau tai buvo didžiulė retenybė.

Jau antrus metus iš eilės, tai jau matyt tampa tradicija, Vidiškių parapijos Švč. Trejybės bažnyčia lapkričio 22 dieną mini Šv. Cecilijos dieną. Tą dieną į Dievo namus Vidiškiuose, 14 valandai, į Šv. Mišias, rinkosi – tikintieji, parapijiečiai, dainininkai, muzikantai ir poetai. Vidiškių parapijos Švč. Trejybės bažnyčios klebonas Laurynas Grikietis, pasveikino susirinkusius parapijiečius bei atvykusius svečius ir pakvietė apmąstymams, maldai, susikaupimui Šv. Cecilijos dienos proga.

Po Šv. Mišių klebonas kvietė tikinčiųjų neišsiskirstyti, neišsivaikščioti, bet pasižiūrėti, pasiklausyti jiems dovanojamos saviveiklininkų muzikinės programos.

Skambant giesmėj „Įsikurk manoj širdy“, mergaitės žibintuvėliuose atnešė ugnį. Širdies šviesa spindi žvakutės. Jas pasitiko prie Dievo stalo kunigas Laurynas Grikietis.

Visai neseniai susikūręs vaikučių bažnytinis choras „Lyra“, kuriam vadovauja vargonininkė Šarūnė Tutkienė. Vaikučiai dar labai nedrąsiai, tarsi maži paukštukai giesmininkai pragydo savo balseliais. Juos palaikėme, padrąsinome karštais plojimais. Smagu – auga nauja karta, kuri galbūt ateityje užvaduos vis retėjantį senjorų bažnytinį chorą.

Jaunuosius giesmininkus keitė brandus Vidiškių bažnyčios senjorų choras. Didžiulis atlikėjų būrys, gana brandaus amžiaus, žavėjo savitu atlikimu. Sidabrinių balsų niekada nepabosta klausytis.

Labai džiugu, sveikintina, kad šią šventinę popietę surado laiko ir bažnyčioje lankėsi, meldėsi bei dainavo Vidiškių pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai. Jie sulaukė iš klausytojų gausių ovacijų. Mokyklos direktorė Laimutė Strelčiūnienė nedraudžia, bet ir pati pagal galimybes noriai dalyvauja su savo mokytojų bei mokinių kolektyvu. Tai – puikus pavyzdys mokiniams.

Vidiškių parapija – didelė, tad bendruomenių ir muzikinių kolektyvų joje netrūksta. Mikliais pirštais akordeono klavišus pravirkdė Rečionių bendruomenės pirmininkė, kolektyvo „Rečiona“ vadovė – Rita Čižiūnienė. Klausėmės jų atliekamų nuotaikingų melodijų. Niekada nepritrūksta optimizmo ir entuziazmo Jasiuliškių socialinės globos namų kolektyvui „Melodija“, kuriam vadovauja Daiva Šermukšnienė. Tai žmonės – dainuojantys savo širdimi, kitaip sakant – tai širdžių dainos, jos mūsų sielą ir mintis sušildė.

Į Šv. Mišias bei Šv. Cecilijos dieną paminėti kunigo L. Grikiečio kvietimą gavome ir mes, Šventupės bendruomenės kolektyvas „Šventerečius“. Mums patiems tai yra dar viena galimybė susitikti, susieiti su kolektyvais ne tik rajono, bendruomenių renginiuose, bet ir savo parapijos Dievo namuose artėjant Adventui. Mūsų kolektyvo vadovas Kazimieras Šermukšnis. Taip jau netikėtai ir nelauktai įvyko, kad mūsų kolektyvo vadovas susirgo. Mes jam linkime geros sveikatos ir laukiame kuo greičiau sugrįžtant į mūsų kolektyvą. Na, o šią šventinę dieną mums talkininkavo vadovo žmona – Daiva Šermukšnienė. Nuoširdus ačiū Daivai, kad nepaliko mūsų likimo valiai, kad ir mums suteikė galimybę dalyvauti ne tik Šv. Mišiose, bet ir bažnyčios šventinėje programoje.

Pasimelsti ir pabūti su visais kartu atvyko ir Ukmergės KC Žemaitkiemio skyriaus kolektyvas „Svaja“, jų vadovė – Alė Ališauskienė. Moterys sužavėjo nuotaikingu, savitu atlikimu.

Tarp kolektyvų pasirodymų poezijos eiles skaitė poetės iš Vidiškių seniūnijos. Stasė Čirbienė, Janė Giedraitienė, Birutė Stundienė, Regina Mulevičienė ir aš – Genoefa Povilavičienė.

Nuolat skubanti Gileta Laskauskienė ne tik patarnauja bažnyčiai, bet ir vadovauja Jaunųjų Misionierių būreliui. Tai – pasaulinis bažnytinis vaikų ir paauglių judėjimas, kurio tikslas padėti viso pasaulio vaikams. Jaunieji Jėzaus pasekėjai kviečia mintimis ir darbais prisijungti prie pagalbos vaikams. Tad nenuostabu, kad ji turi tokį didelį pulką jaunų pagalbininkų.

Kaip pati Gileta pasakojo, šio būrelio mergaitės padėjo rinkti augalus ir pinti Kalėdinius vainikus. Jos bažnyčioje tą dieną visiems susirinkusiems dalino saldainius, grybukus, kitus gardėsius bei karštą arbatą. Bažnyčioje tokiu metu laiku gana žvarbu. Labai daug darbais prisidėjo seserys Kamilė ir Viktorija Ivanovaitės. Jos iš popieriaus išlankstė gausybę baltų gervių, kurias po minėjimo išdalino tą dieną bažnyčioje apsilankiusiems žmonėms.

Baigiantis Šv. Cecilijos dienos minėjimui, kunigas L. Grikietis nuoširdžiai dėkojo visiems kolektyvams – dainininkams, muzikantams, poetams. Kadangi artėja Adventas – susitaikymo, rimties ir apmąstymų metas, kunigas kolektyvų vadovams dovanojo Kalėdinius vainikus. Ir juokavo, kad žvakes tai teks nusipirkti patiems.

Jau ne už kalnų, nepamatysime kaip ateis Šv. Kūčios ir Šv. Kalėdos. Nebūkim pavydūs, nebūkim pykti, raskim laiko pabendrauti, pabūti su artimaisiais, draugais, kaimynais. Gyvenimas trumpas, mes būkim geri. Kartais jiems reikia tik mūsų gero žodžio, padrąsinimo, palaikymo, mielos šypsenos. Jiems reikia mūsų širdies šilumos.

„Tegul nebūna niekad šalta širdyse,
Tegul nebūna niekad tuščia delnuose,
Tegul nebūna niekad per vėlu ištart,
Išgirst, sušilt, sušildyt ir priglaust“…

 

Genoefa Povilavičienė „Šventerečiaus“ kolektyvo narė

Nuotraukos Emilijos Vėbrienės

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt