Nedirbs

Paminėtos 29-osios Laisvės gynėjų dienos metinės

Pirmadienį nuo pat ryto visa šalis paskendo žvakelių šviesoje. Taip prasidėjo tragiškiausios dienos šiuolaikinės Lietuvos istorijoje – Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginiai. Taip prisiminti žmonės, žuvę už Lietuvos laisvę, už mūsų teisę gyventi laisvoje Lietuvoje.

Sausio 13-osios dienos renginiai pradėti minėti anksčiau. Mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose vaikams pasakota apie tragiškos dienos įvykius, apie žuvusius tautos didvyrius. Bibliotekose rengtos leidinių parodos, gyvenvietėse, kaip aidas senųjų įvykių, suliepsnojo laužai. Žmonės vienas su kitu dalinosi prisiminimais, tragiškų įvykių liudininkai pasakojo apie savo emocijas, išgyvenimus, siekį gyventi laisvoje Lietuvoje.

Sausio13-os ryte įstaigų, organizacijų, gyventojų namų languose sužibo švieselės. Prisimenant tragiškus įvykius, juose žuvusius žmones, uždegtos žvakelės. Vakare ukmergiškiai susirinko prie paminklo „Lituania Restituta“ dar kartą prisiminti tų dienų įvykius, pagerbti juose dalyvavusius ir pabūti kartu.

Aidint varpo dūžiams ir skambant žuvusiųjų Sausio 13-ąją pavardėms prie paminklo kiekvienam žuvusiajam padėta deganti žvakelė. Renginio vedėjas, Kultūros centro Šventupės skyriaus renginių organizatorius Kazimieras Šermukšnis prie mikrofono pakvietė rajono merą Rolandą Janicką. Meras priminė, kad Laisvę reikia saugoti ir dažniau spausti ranką vieni kitiems. Kad, atėjus lemiamai valandai, mes galėtume taip pat vieningai stoti ginti Laisvę, taip, kaip gynė mūsų broliai ir seserys.

Nuaidėjo trys savanorių pajėgų kareivių salvės – Žuvusiems už Lietuvos laisvę, Kovojusiems už Lietuvos laisvę ir Lietuvos valstybei. Dainavo Želvos gimnazijos moksleiviai (vad. Vilmantas Driukas). Rajono vadovai ir politinių partijų bei organizacijų atstovai prie paminklo padėjo gėles.

Po renginio susirinkusieji vaišinosi Kultūros centro darbuotojų išvirta arbata. O Kultūros centre norintieji galėjo nemokamai pažiūrėti naujausią režisieriaus Šarūno Barto vaidybinį filmą „Sutemose“.

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt