Nedirbs

Popietė „Margos šv. Velykos“

Seniau Velykos būdavo švenčiamos tris, keturias dienas. Laikydamiesi šios tradicijos, trečiadienį (balandžio 24 d.) Dainavos kaimo mažieji gyventojai susirinko prie mokyklos pratęsti Velykų šventės. Į svečius užsuko ir Velykų kiškis (Loreta Talutienė) su Lape Snape (Drąsutė Kaselienė ) ne tuščiomis rankomis, bet su dovanomis. Prieš tai aplankę Dainavos ikimokyklinio ugdymo auklėtinius.

Pagal Velykų papročius Zuikiui Puikiui ir Lapei Snapei labai svarbu buvo sužinoti kieno kiaušinis pats stipriausias. Čia labiausiai pasisekė Paulinai Jeknytei. Ji vienintelė sugebėjo išsaugoti sveiką margutį, todėl sėkmė lydės Pauliną visus metus, bus stipriausia ir sveikiausia. Vėliau vyko gražiausio margučio rinkimai. Zuikiui labai patiko Emilijos Vladickaitės, o Laputei – Paulinos Jeknytės margučiai.

Seniau buvo tikima, kad kiaušiniui ridenantis žeme gyvybinė energija iš jo persiduoda žemei. Mes kiaušinius ridename nuo specialaus lovelio ir varžėmės kieno margutis užkliudys daugiau kitų. Užkliudyti margučiai – ridenančiojo grobis. Tiesa, didelio grobio niekam nepavyko susirinkti, bet daugiausiai laimėjo Kamilė Jeknytė.

Įdomus buvo Lapės Snapės pasiūlytas žaidimas „Kieno toliausiai nuriedės margutis nesudužęs?“. Ne visiems žaidėjams sekėsi ši rungtis, tačiau nugalėtojas vis dėlto buvo išaiškintas – Vakaris Jeknys.
Po smagių žaidynių sekė mįslių minimas, kurias gudriai „susuko“ Lapė Snapė. Vieniems sekėsi geriau, kitiems prasčiau, tačiau visiems buvo linksma.

Smagiai praleidę laiką ir išsidaliję prizus, vaikai skirstėsi su šypsena veiduose.

Renginių organizatorė Drąsutė Kaselienė
Nuotraukos Loretos Talutienės
2019-04-24

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt