Nedirbs

Popietė „Šoko pempė po pievų“

Kovo 19 – pempės diena – gilių tradicijų pavasario šventė. Senoliai tikėjo, kad su pempe į gimtą kraštą atkeliauja šiluma.

Kovo 20 d. Dainavos skyriaus bibliotekoje susirinkusioms moterims ir buvo skirta popietė paminėti pempės dieną. UKC Dainavos skyriaus kultūros namų renginių organizatorė Drąsutė Kaselienė papasakojo, kuo ypatinga ši diena, kokias tradicijas ji turėjo nuo senų laikų, kokie prietarai taikomi pempės dieną ir stebėdavo pačias pempes: jei žemai skraido – bus lietaus, jei ji laksto klykaudama apie namus – lauk nelaimės ir t.t. O kiek mįslių užduota, kiek posakių reikėjo užbaigti. Visą tai puikiai įveikė gerai nusiteikusios dainaviškės. Nuo seno žmonės sugalvojo daug gražių paukščių pamėgdžiojimų, net ir pačiai Drąsutei teko gerai pamiklinti liežuvį.

Kai nuo spėlionių ir paukščių giesmių susisuko galvos, Dainavos skyriaus meno vadovė Loreta Talutienė pasiūlė moterims pasimokyti lietuvių liaudies dainą žemaitiška tarme „pempel, pempel kodotuoj“. Iš pradžių lėtu tempu dainuojama daina pamažu įgavo pagreitį ir netrukus visoms teko suspėti sudainuoti nelengvas dainos eilutes „kame tavo kamarėla languotoj“ ir kt. Kitas artistiškumo reikalaujantis kūrybinis darbas – perskaityti eilėraštį apie pempę humoro, tragizmo, melodramos intonacija, prikandus ar nesuglaudus lūpų, vaikišku balsu. Juoko buvo, kad net ašaros byrėjo.

Trečioji – pažintinė dalis priklausė Dainavos skyriaus bibliotekininkei Lolitai Grinčinienei, kuri surengė viktoriną – įvardinti paveikslėliuose įamžintus Lietuvos paukščius. Ji pati prisipažino, kad ruošiantis viktorinai, akys raibo nuo gausybės įvairiausių paukščių ir paukštelių, bei daugybės jų pavadinimų: starta, kukutis, baublys, juodakaklis naras, žalvarnis ar liepsnelė. Gražios išvaizdos, margasparniai ar kuklūs, dideli ir maži, retai ir dažnai sutinkami Lietuvoje gyvenantys paukščiai stebino ir nepaliko nė vienos abejingos.

Turiningai praleista popietė, per kurią sužinota daug įdomaus, praturtino žiniomis, suteikė gerų emocijų ir skardaus juoko. Gera susieiti ir linksmai pabūti. Taip greičiau ateis šiltas, gėlėm margintas, paukščių balsais triukšmingas pavasaris.

UKC Dainavos skyriaus meno vadovė Loreta Talutienė

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt