Nedirbs

Renginiai vietovardžių metams paminėti

Kur tik pagyveno žmogus, visur paliko neišdildomą pėdsaką – vietovardžius. Vardus turi ne tik kaimai, miesteliai, miestai, upės, upeliai, ežerai ir vandenynai, kalnai, kalvos ir miškai, bet ir smulkūs žemės kampeliai: dirvos, balos, laukai, pievos, keliai ir pavieniai akmenys, medžiai. Kadangi šie metai paskelbti vietovardžių metais, tad Dainavos kaimo kultūros namų, bibliotekos ir bendruomenės iniciatyva buvo organizuotas žygis – akcija, kurios metu aplankėme, o kai kur ir sutvarkėme, aplink Dainavos kraštą išsibarsčiusius, nykstančius, išnykusius vienkiemius, kaimelius bei kapelius.

Tad rugpjūčio 1 d. po pietų visi norintys rinkosi prie kultūros namų ir patraukė link senosios Dainavos kaimo kapinaičių. Iš ten senolių takais – į išnykusius Raziūnus ir Dimšiškius bei į Dovydiškių ir Algirdų kaimus. Žygio metu Dainavos kaimo vyr. bibliotekininkė Lolita Gričinienė papasakojo apie kaimų vardų kilmę, supažindino su paminklinių akmenų pastatymo istorija. Gyventojai J. Osmanas, V.V. Morkūnienė, J. Auglienė, J. Kazėnas pasidalijo savo prisiminimais. Sunku patikrinti kaimų vardų kilmę, kas tikra, o kas išgalvota, tačiau tai mūsų krašto ir tautos praeitis, kuriose sudėta mūsų senolių išmintis.

Rugpjūčio 3 d. organizatoriai vėl pakvietė norinčius į kultūros namus apžiūrėti parodą „Senoliai fotografijose“ ir pasiklausyti šventinio koncerto „Baltas kelias į namus“. Dainaviškius linksmino Širvintų rajono Bagaslaviškių namų muzikavimo grupė (vad. Kazys Petreikis), UKC Dainavos skyriaus kolektyvai „Viltis“ ir „Romantika“ (vad. Loreta Talutienė) bei pasakorė Gabija Petrauskaitė (vad. Drąsutė Kaselienė). Renginį vedė Gabija Petrauskaitė ir Drąsutė Kaselienė. Prieš koncertą turėjome galimybę vėl prisiminti organizatorių vykdytus žygius-akcijas. Tai padėjo vyr. bibliotekininkės Lolitos Gričinienės sukurtos dokumentinės medžiagos peržiūra.

UKC Dainavos skyriaus renginių organizatorė Drąsutė Kaselienė

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt