Nedirbs

Susipažinome su Advento papročiais

Adventas – tai laikotarpis, skirtas pabendrauti su artimaisiais, kaimynais, su visais susitaikyti, susikaupti, skleisti ramybę ir gerumą. Su tokia misija, į Žeimių kultūros namuose organizuojamą adventinių – edukacinių renginių ciklą „Adventas – laikas pabūti kartu“, rinkosi dalyviai.

Pirmoje popietėje „Pinkim advento vainiką“ pynėme advento vainikus, taip pat susipažinome su advento papročiais ir tradicijomis. Antroje popietėje „Ką valgė senoliai. Šv. Kūčių ir Kalėdų valgiai“ susipažinome su keturių Lietuvos etnografinių regionų patiekalais. Ragavome aukštaitiško avižų kisieliaus su medumi, pupelių su grybais, žemaičių gaminamos cibulynės ir kiunkės, dzūkų – troškintų kopūstų su grybais ir grybų kotletų, suvalkietiškų barščių su auselėmis. Susipažinome su Šv. Kūčių stalo paruošimu ir serviravimu, bei papročiais ir tradicijomis per Šv. Kūčias.

Trečioje popietėje – „Iš kur atkeliavo Kalėdų eglutė?“ ir „Advento burtai ir žaidimai“ dalyviai sužinojo, kad paprotys puošti Kalėdų eglutę atkeliavo iš Vokietijos. Susipažinome su Šv. Kūčių burtais, (mesti batą, apkabinti tvorą, traukti šiaudą, „iš kur šunys loja“ ir kt.), kuriuos dalyviai žadėjo daryti Šv. Kūčių vakarą. Taip pat žaidėme „Aklą vištą“, „Žiedo dalinimą“, stalo žaidimus.

Ketvirtoje popietėje „Kalėdinės pasakos visiems“, kuri vyko gruodžio 20 d. – garsiniai skaitymai. Skaitymas balsu, būnant kartu su kitais, vienijantis užsiėmimas, priverčia įsiklausyti ir išgirsti, knyga tampa artimesnė ir mielesnė. To ir siekiame.

Vykusių popiečių metu vyravo susikaupimas, idėjų įvairovė, noras mokytis ir padėti, šiltas ir nuoširdus žodis. O ko daugiau reikia….

UKC Žeimių skyriaus renginių organizatorė Sigita Ališauskienė

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 04 30:

III – V – 17.00 – 19.30 val.

VI – VII – 12.30 – 18.30 val.

I – II – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt