Nedirbs

Taujėnai paminėjo jubiliejų

Visą savaitgalį Taujėnuose vyko miestelio 425-ių metų jubiliejaus šventė ir jau X-asis mėgėjų teatrų festivalis „Prie dvaro“. Savaitgalio renginiai sulaukė ne tik būrio taujėniškių, bet ir miestelio svečių.

Festivalio atidarymui ketvirtadienį žiūrovai buvo pakviesti į Taujėnų dvarą, kuriame buvo rodomas kamerinis muzikinis spektaklis „Sofijos Tyzenhauzaitės jausmų atspindžiai“ (režisierė V. Kochanskytė). Spektaklis pasirinktas neatsitiktinai – šiais metais minime pirmosios Lietuvos
rašytojos, grafienės Sofijos Tyzenhauzaitės de Šuazel-Gufjė 230-ąsias gimimo metines. S. Tyzenhauzaitė yra trumpai gyvenusi Taujėnų dvare, ir, kiek žinoma, jos asmenybės žavesiui neatsispyrė net čia viešėjęs Rusijos imperatorius Aleksandras I.

Penktadienio vakare vasaros estradoje visų taujėniškių ir svečių laukė „Keliaujantis vasaros kinas“. Daugybę žiūrovų sutraukė filmas apie Taujėnus ir taujėniškius „Čia susijungia dabartis ir ateitis“, skirtas miestelio jubiliejui paminėti. Susirinkusiems buvo smagu žiūrėti, kaip apie miestelį ir jo ateitį kalbėjo žinomi miestelio žmonės. Po filmo apie miestelį buvo rodoma nuotaikinga komedija
„Importinis jaunikis“.

Visas šeštadienis buvo skirtas mėgėjų teatrų festivaliui „Prie dvaro“. Šis festivalis Taujėnuose organizuojamas kas du metai nuo 2002 m. Mažieji teatro mylėtojai Taujėnų dvaro svirne žiūrėjo Katino Murklio teatro spektaklį „Neregėta, negirdėta pasaka“ (rež. N. Kovarskienė). Vėliau rinkosi suaugusių mėgėjų teatrų gerbėjai. Jie išvydo tris spektaklius: Rokiškio rajono Bajorų kultūros centro teatras „Šnekutis“ parodė linksmą spektaklį „Nuotaikinga diena“ (rež. N. Čirūnienė), Taujėnų teatras „Bičiuliai“ šį kartą nustebino visus pasirinkdami rimto siužeto spektaklį „Musė“ (rež. V. Krikštaponis), gvildenantį rimtas socialines problemas, o Panevėžio rajono Krekenavos kultūros centro mėgėjų teatras „Avilys“ nuotaikingai užbaigė festivalį spektakliu „Nei velnias, nei gegutė“ (rež. M. Vaitkevičienė). Pertraukų metu žiūrovams dainavo solistės Austėja ir Gita (vad. A. Brokertienė).

Oficialioji jubiliejaus dalis vyko sekmadienį. Po šv. mišių Taujėnų šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčioje pašventintas paminklinis akmuo, skirtas Taujėnų valsčiaus Vyčio Kryžiaus
kavalieriams ir savanoriams. Jubiliejaus proga miestelio skvere iškilmingai pakeltos 3 vėliavos. Nuaidėjo Karo istorijos rekonstruktorių klubo „Grenadierius“ salvės. Po to šventinė programa persikėlė į vasaros estradą. Čia taujėniškius ir miestelio svečius sveikino valdžios atstovai, buvo
apdovanojamos aktyviausios bei labiausiai prie bendruomenės veiklos prisidėjusios šeimos, vyko senovinių automobilių paroda, mažieji linksminosi vaikų erdvėje ant pripučiamo batuto. Šventė tęsėsi smagiai žiūrint Taujėnų mėgėjų teatro „Bičiuliai“ spektaklį „Jaunikis iš Kauno“ (rež.
V. Krikštaponis) bei klausantis grupės „Belcanto“ koncerto. Miestelio jubiliejus įamžintas nuotrauka iš oro, kurioje visi šventės žiūrovai sustojo į skaičius 425.

Organizatoriai dėkoja Ukmergės rajono savivaldybei, kuri parėmė projektą „Mėgėjų teatrų festivalis „Prie dvaro“ pagal sritį „Tradicinių renginių, reikšmingų Ukmergės krašto žmonėms, organizavimas“ ir visiems, prisidėjusiems, atėjusiems ir buvusiems kartu šių renginių metu.

UKC Taujėnų skyriaus renginių organizatorė Milda Auglytė

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt