Nedirbs

Tik meilė Tėvynei niekada nesibaigia

Minėdami Lietuvos šimtmetį, renkamės įvairias šventimo formas. Deltuvos kultūros namai puoselėja gražias ir prasmingas tradicijas, tad savaitgalį pakvietė visus į patriotinės ir pilietinės kūrybos vakarą „Tik meilė Tėvynei niekada nesibaigia“.

Šventėje dalyvavo UKC Vidiškių skyriaus folkloro kolektyvas „Ulyčia“ (vad. St. Navickienė), UKC Sližių skyriaus folkloro kolektyvas „Siemanys“ (vad. St. Novikienė), UKC Deltuvos skyriaus moterų vokalinis ansamblis ir romansinio dainavimo grupė „Svajos“ (vad. K. Piestinis). Mūsų svečiai parodė šimtmečio Dainų šventei skirtas programas, o šeimininkai padovanojo dainas iš parengtų savo pasirodymų.

Kad viltis neužgestų ir būtų lengviau pakelti sunkią dalią, tremtiniai, atplėšti nuo Tėvynės, kūrė ir dainavo dainas. Taip gimė šimtai dainų tremtyje ir lageriuose. Niekas neįstengs suskaičiuoti, kiek jų buvo sukurta, ne visos jos ir užrašytos. Tai kas išliko, dainuojame mes, vakaro metu dainavo ir UKC Vidiškių skyriaus folkloro kolektyvas „Ulyčia“, prisiminęs savo krašto partizanus ir savo programą pavadinęs labai jautriu pavadinimu „Sesutė takelį į miško kalnelį numynė basa…“

Tereikia atidžiau perskaityti partizanų dainas, ir pamatai, kaip giliai vienas jų kraštas yra įsirėžęs į gimtąją kruviną žemę. Scenoje pasirodęs Deltuvos skyriaus moterų ansamblis padainavo kelias dainas, vieną iš jų – visiems gerai žinomą partizanų romansą „Su gandrais ir su lapais žaliais“.

Prieš 101 metus, 1917-ųjų liepos 25 d., būrelis drąsių Ukmergės rajono Sližių krašto žmonių pasipriešino Lietuvos okupantams vokiečiams, sumaniusiems iš lietuvių atimti duoną. Nelygioje kovoje gyvybę paaukojo aštuoni drąsuoliai. Šiuos įvykius savo programoje prisiminė ir jautriai perteikė Sližių skyriaus folkloro kolektyvas „Siemanys“.

Sušaudytos, graudžios, bet vis dėlto herojiškos dainos. Kiek jose daug drąsos, ryžto, pasiaukojimo bei meilės tautai ir savo artimui. Tačiau, matyt, atėjo laikas pagerbti mūsų partizanus ir jų atminimą ne tik raudomis, bet ir savo dainomis. Juk daina kaip tam tikra meditacija. Tad vakarą lyriškomis dainomis užbaigė UKC Deltuvos skyriaus romansinio dainavimo grupė „Svajos“ (vad. K. Piestinis).

Dėkojame visiems šventės dalyviams, žiūrovams už jaukiai kartu praleistą vakarą.

UKC Deltuvos skyriaus renginių organizatorė Daiva Stimburienė

Nuotraukos D. Danieliaus

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt