Nedirbs

Užgavėnių pasaka Žeimiuose

O buvo taip…

Lašininis ir Kanapinis vaikystėje buvo geriausi draugai. Draugystė nenutrūko net ir tada, kai abu išvyko uždarbiauti į užsienį. Kanapinis užsienyje sukūrė klestintį kanapių verslą, net pavardę pakeitė į Kanapinskis. Tuo tarpu Lašininis, užsidirbęs pakankamai pinigų, grįžo iš Londono į Lietuvą. Lietuvoje jis atidarė pramogų centrą „LArestoran“. Čia viskas buvo „LA“: „LAmėsytė“, „LAagurkėliai“, „LAblynai“, „LApramogos“…, viskas Lašininio garbei pavadinta.

Užgavėnių dieną Lašininis sužinojo, kad jo geriausias vaikystės draugas Kanapinskis, metęs klestintį verslą Amerikoje, grįžta visam laikui į Lietuvą. O visa tai, dėl staiga įsiliepsnojusios meilės panelei MoriJanei, su kuria jis susipažino per „feisbuką“. Pirmas jų pasimatymas įvyks Užgavėnių šventėje, Lašininio pramogų centre. Lašininis deramai priėmė atvykusį vaikystės draugą: pavaišino gardžiausiais Užgavėnių patiekalais, pasiūlė įvairių žaidimų: „Petelnių tenisas“, „Pagauk kepurę“, surengė „Blynų valgymo“ varžytuves, dainavo dainas, ėjo ratelius ir vis klausinėjo, kas ta jo mylimoji, kaip ji atrodo? Kanapinskis parodė mylimosios nuotrauką telefone. Tokią pačią nuotrauką parodė telefone ir Lašininis, bet tai Kanapinskiui nesukėlė jokių įtarimų, jis ir toliau linksminosi su renginio dalyviais. Taip besilinksminant, Kanapinskis pastebėjo panelę, labai panašią į jo mylimąją. Kalbino ją, šnekino gražiausiais žodžiais, o ji tylėjo. Lašininis netvėrė juoku.

Čia ir išaiškėjo Lašininio kėslai. Pasirodo jis „feisbuke“, panelės MoriJanės vardu, susirašinėjo su Kanapinskiu, o panelė MoriJanė viso labo yra tik Užgavėnių čiūčiala Morė. Supyko Kanapinskis ir nusprendė „netikėt, ką priešai suoks, ką šnekės jam svetimi“, jei jau draugai apgauna – reikia būti savimi. Ir pavirto jis paprastu lietuvišku Kanapiniu. Iškvietė į patarlių ir priežodžių dvikovą Lašininį, jį nugalėjo, o čiūčialą Morę paleido dūmais. Čia Užgavėnių pasaka ir baigėsi.

Nugi dabar vėl skirkimės ir su padėjimu Dievo
Skubykimės savo padarynes pamaži pasiprovyt;
Nės saulelė vėl pusnynus pradeda gandyt
Ir jau vieversiai linksmai lakstydami čypsi. (K. Donelaitis)

UKC Žeimių skyriaus renginių organizatorė Sigita Ališauskienė

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 04 30:

III – V – 17.00 – 19.30 val.

VI – VII – 12.30 – 18.30 val.

I – II – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt