Nedirbs

Vepriuose paminėtos rudens pabaigtuvės

Švento Martyno, paskutinės rudens šventės dieną, vepriškiai rinkosi kultūros namuose švęsti pabaigtuvių šventės „Pinsim pynę rudens“. Susirinkusius svajingomis melodijomis ir dainomis sveikino Edvardo Ratauto vadovaujama jaunimo instrumentinė grupė, folkloro ansamblis „Geldutė“ (vad. Algimina Uselienė).

Dar vasarą buvo apžiūrėtos Veprių miestelio ir aplinkinių kaimų sodybos. Dar kartą kelionę „pakartojome“ žiūrėdami skaidres iš gražiausių aplankytų sodybų. Smagu, kad šventės dalyviai atspėjo kurioje sodyboje darytos nuotraukos. Veprių seniūnė Dalė Urbonienė sveikino sodybų savininkus, džiaugėsi, kad atsiranda naujų darbštuolių, kad Vepriai vis gražėja.

Jau tapo tradicija šios šventės metu rengti patiekalų konkursą. Ir ko tik neprigamino išmaningosios šeimininkės: tortai, pyragai, sūriai, įdaryti krepšeliai, salotos ir kt. Komisijai teko nelengva užduotis išrinkti šio vakaro geriausią šeimininkę. Po ilgų ragavimų ir diskusijų Šeimininkių šeimininke išrinkta Laimutė Davidonienė, pristačiusi įdarytus krepšelius, kiaušinius su silke, mini suktinukus ir saldų vyniotinį.

Didelio susidomėjimo sulaukė senosios kronikos peržiūra. Jau senai turime senas juostas, bet neturėjome aparato jų peržiūrai. Gintautas Gudavičius sutaisė seną aparatą ir žiūrėjome senuosius, gaila begarsius, įrašus iš įvairių Vepriuose vykusių renginių. Matėme 1969, 1983 ir 1985 metais nufilmuotus renginius. Ypač susidomėję stebėjo vyresni renginio dalyviai, jie pažino savo bendradarbius, kaimynus, draugus, daugumos, deja, jau nėra šiam pasauly.

Renginio metu buvo eksponuojama paroda „Mamos skarelė“. Pririnkome gausybę gražiųjų skarelių, moterys noriai nešė jas parodai. Salomėja Kvalitienė atnešė dar savo mamos nertą skarelę. Irena Aukštuolienė pristatė kaip relikviją saugomą jos mamos nešiotą skarelę. Birutės Palaimienės skarutei jau apie 60 metų, ją gavo iš atvykusių į svečius užsieniečių. Ir tai tik keletas istorijų, kiekviena skarelė turi savo gyvenimą, glaudžiai susijusį su ją nešiojusia moterim.

Dar ilgai skambėjo E. Ratauto ir Stanislovo Šikšnio griežiama muzika, sukosi poros, buvo bendraujama, žaidžiami įvairūs žaidimai ir atrakcionai, buvo šilta ir gera nuo bendrystės ir teigiamų emocijų.

UKC Veprių skyriaus renginių organizatorė Rasa Šimonienė

Nuotraukos autorės

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt