Nedirbs

Želva šventė savo 440-tąjį jubiliejų

Liepos 31 d. Želvoje nerimo šurmulys – miestelis šventė jubiliejinę 440-ties metų sukaktį nuo vardo paminėjimo rašytiniuose istoriniuose šaltiniuose. Želva – miestelis su ypatingai turtinga istorija. Jis buvo daugiau buvo žydiškas, nei lietuviškas. Tai liudija ir likę pastatai: sinagoga, gyvenamieji namai su krautuvėlėmis, žydų kapinės. Taip pat – vyresniųjų žmonių atsiminimai.

Šventė prasidėjo istorijos paminėjimu lankant naują ekspoziciją Želvos gimnazijos muziejuje ir prie Žirgų skulptūros startuojant ekskursijai „Atminties keliais“. Buvo pristatyta nuotraukų paroda „Želvos praeities atspindžiai“.

Mažieji šventės dalyviai su Klounu Čipu vaikštinėdami po Želvą ieškojo paslėpto lobio. O jį suradę skubėjo daryti įvairius gyvūnus iš balionų, bei dūkti batutuose. Tuo metu tėveliai įnirtingai rungėsi sporto rungtyse, o mamytės mokėsi kepti šakotį, važinėjosi vežimaičiu traukiamu gražuolio arkliuko.

Oficialioji šventės dalis prasidėjo Želvos fontano atidarymu. Susirinkusiems savo mintimis, kaip idėja tapo realybe, pasidalino Želvos klebonas Petras Avižienis. Juostelę perkirpti ir oficialiai fontaną atidaryti padėjo LR Seimo narys Juozas Varžgalys, Ukmergės rajono savivaldybės vicemerė, Ukmergės VVG pirmininkė Agnė Balčiūnienė, Želvos klebonas Petras Avižienis, rajono garbės pilietė Zita Kriaučiūnienė ir Želvos seniūnas Saulius Rutavičius. Po iškilmingos ceremonijos susirinkusieji buvo pakviesti į šventinį koncertą prie kultūros namų.

Vakarinė šventės dalis prasidėjo vedėjų Editos Morkūnaitės – Mikalajūnienės ir renginių organizatorės Kristinos Pumputienės mintimis apie Želvos istoriją, jos kaitą. Susirinkusiuosius sveikino LR Seimo narys Juozas Varžgalys, Liaušių bendruomenės atstovai, Želvos bendruomenės pirmininkas Gintautas Povylius, o šventės atidarymą paskelbė seniūnas Saulius Rutavičius. Nuskambėjus trims salvėms, buvo atneštas „tortas“ – šakočiai. Susirinkusieji pakviesti vaišintis medžiotojų klubo „Želvelė“ išvirta Šiurpa.

Koncertą pradėjo vakaro svečiai iš Panevėžio rajono Raguvos miestelio – liaudiškos muzikos kapela „Kukalis“ (vad. H. Balčiūnas). Po jų pasirodė Molėtų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Prie Virintų“ (vad. V. Nariūnienė). Po svečių sekė šeimininkų – „Želvelės“ kapelos pasirodymas (vad. V. Butkus). O kapelų pasirodymą užbaigė vieningai atliktas kūrinys – Tado Blindos polka.
Vakarą tęsė pop grupė „Drovuoliai“, kurie išjudino visus susirinkusius, o užbaigė Vilmantas Driukas su smagiomis dainomis. Renginio režisierė Asta Amankavičienė.

UKC Želvos skyriaus renginių organizatorė Kristina Pumputienė

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt