Nedirbs

Žemaitkiemio Žolinėje – ir šauliai

Šiemet tradicinėje Žemaitkiemio miestelio Žolinės šventėje veikė šakočių kepimo, siūlų verpimo edukacijos. Svečiuose lankėsi žolininkė Giedrė Radzevičiūtė, mažuosius džiugino policijos bičiulis Amsis.

Kadangi 2019-ieji Seimo yra paskelbti Lietuvos šaulių sąjungos ir Vietovardžių metais, ta proga miestelyje buvo surengtas Ukmergės meno mokyklos Dailės skyriaus mokinių pleneras, kurio metu vaikai piešė svarbias miestelio vietas. Darbus buvo galima pamatyti eksponuojamoje parodoje.

Taip pat ta proga tradicinėje Žolinės šventėje apsilankė Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo 10-osios rinktinės Ukmergės Vyčio 1002-oji šaulių kuopa, kuri susirinkusiuosius supažindino su šaulių veikla.

Taip pat buvo verdama tradicinė žemaitkiemiečių žuvienė, buvo kviečiama pasiklausyti Siesikų kaimo kapelos „Vieversa“ (vad. Mindaugas Grainys) koncerto, pasigerėti Antosės ir Magdosės (Vaidos ir Rasos Bušinskienių) kelionės iš Skuodo į Žemaitkiemio Žolinę improvizacijomis.

Taip pat buvo kviečiama aplankyti jauno dailininko Ainio Teišerskio parodą, nebuvusieji raginami pamatyti ekspozicijas, įsikūrusias antrame mokyklos aukšte, apie Žemaitkiemio gamtą ir žymius žmones.

Padėkota rėmėjams, kurie prisidėjo prie šios šventės įgyvendinimo. Taip pat visiems, kurie kasmet paremia bendruomenę 2 procentais gyventojų pajamų mokesčiu, prisideda renkant bendruomenės tarybos nario mokestį, prižiūrint stadiono ir futbolo aikštynų veją. Su Lietuvos šaulių sąjungos šimtmečiu pasveikinti šauliai. Sveikinimo žodžius skyrė ir dovanas įteikė Žemaitkiemio miestelio bendruomenės pirmininkė Danutė Užkurėlytė. Nuoširdžiai padėkota Kęstučiui Gudaičiui už miestelio centrą papuošusias rožes. Žodį tarė ir padėkos dovaną skyrė Ukmergės vartotojų kooperatyvo vadovė Angelė Andrikonienė.

Apie Žemaitkiemį ir su juo susijusius jėzuitus papasakojo gerbiama seniūnė Rita Mikutienė, primindama, kad 2019-ieji paskelbti ir Jėzuitų metais.

Dalis šios Žolinės šventės yra finansuota Ukmergės rajono savivaldybės, įgyvendinant projektą „Žemaitkiemis Seimo paskelbtuose atmintinuose metuose“, todėl šventėje buvo džiugu matyti kraštietį rėmėją Lietuvos Respublikos Seimo narį rėmėją Juozą Varžgalį, kuris susirinkusiesiems pasivaišinti atvežė didžiulį tortą su užrašu „Žemaitkiemis“.

Tarp Seimo paskelbtų metų akcentų šventėje buvo minimas ir pasaulio lietuvių. Buvo paviešintas kvietimas atsiliepti užsienyje gyvenančius kraštiečius tiek bendruomenės feisbuko paskyroje, netgi Čikagos laikraštyje „Draugas“. Jo bendraautorė yra Rasa Kazlas, kurios prosenelė Elena Sėjonienė-Kazlienė yra kilusi iš Žemaitkiemio, o prosenelis Kazlas iš Balninkų. Rasa Kazlas atsiuntė keletą Niaurų nuotraukų, kurias buvo galima pamatyti mokyklos stende. Taip pat sulauktas 1976 metų abituriento Viliaus Meilaus iš Rundžių atsakymas. Susidomėjusieji galėjo perskaityti visą laišką.

Šventėje pristatyta norima bendruomenėje atgaivinti miestelio istorijos praeities idėja. Tai yra siuvėjai, kurie iš tiesų garsino Žemaitkiemio kraštą. Šią idėją bendruomenė plėtoja įgyvendindama Ukmergės rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Skiautiniuose atgimstanti istorija“. Būtent todėl svečiavosi tautodailininkė Regina Žvirblienė, su kuria bendradarbiaujama, kvietė pasigrožėti skiautinių paroda, pasimokyti šio amato.

Siesikų kaimo kapelos „Vieversa“ muzikantams ir Antosei bei Magdosei, kad saugiai grįžtų namo ir apsilankytų vakaro koncertuose, uždėtos šviesą atspindinčios juostelės, gautos iš projekto „Saugus eismas bendruomenėse 2019“.

Vakare buvo apdovanoti rugpjūčio 10 d. žvejų varžybų „Kibk, žuvele, kibk“ nugalėtojai ir dalyviai. Pirmą vietą užėmė vienintelė varžybose dalyvavusi moteris Gražina Kličienė. Jos laimikis svėrė 2,096 kg. Antroji vieta atiteko Edvardui Norkūnui. Trečioji – Tadui Liukomui. Prizinių vietų laimėtojams Ukmergės medžiotojų ir žvejų draugijos ir Ukmergės rajono Žemaitkiemio medžiotojų klubo pirmininkas Vaidas Bakanauskas ir bendruomenės pirmininkė įteikė skulptūrėles, atminimo nuotraukas ir prizus.

Už vakaro dangų nušvietusį fejerverką dėkojame Vaidui Bakanauskui.

Renginį vedė UKC Žemaitkiemio skyriaus renginių organizatorė Ala Bušinskienė ir meno vadovė Alė Ališauskienė.

UKC Žemaitkiemio skyriaus renginių organizatorė Ala Bušinskienė

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt