Nedirbs

Žolinė Žeimiuose

Vasarėlė augina, nokina, brandina, o atėjusi Žolinė sukviečia į šventę, lengvai pakvimpiančia rudeniu. Sakoma, Žolinė – tai metas, kai susitinka vasara ir ruduo.

Žolinių išvakarėse, Genovaitės Gutauskienės sodyboje, organizavome renginį „Žolynų galia“, skirtą Žolinėms ir garsios žolininkės Eugenijos Šimkūnaitės 100-ioms metinėms pažymėti. Sutapimas ar ne, bet mūsų Genovaitė taip pat žolininkė, (tik ji sakė – „vadinkit mane arbatžolininke“), o dar ir vardai panašūs: Eugenija Šimkūnaitė – Gesė, o mes savo Genovaitę dažnai Gience pavadinam.

Renginyje veiklos netrūko iki vėlaus vakaro – pradžioje Sigita Ališauskienė supažindino visus su E. Šimkūnaitės biografija, kalbėjo apie jos nesenstančias tiesas ir vaistinių augalų naudą, po to vyko dainų varžytuvės apie gėles, kurioms akordeonu pritarė Feliksas Žižys, minėme mįsles apie augalus, skaitėme E. Šimkūnaitės parašytus „Medžių horoskopus“.

Genovaitės pamokyti, be vandens ir dažų dažėme paveikslus, fermentavome arbatą (iš vyšnių, juodųjų serbentų, citrinvyčio ir gauromečio lapų, kurią ragausime kituose renginiuose), virš 20 rūšių mėtų, Genovaitės auginamų, iš kvapo atspėti reikėjo kuri šokoladinė, imbierinė, anyžinė, braškinė ir kt., dar ir vaikais pabūti spėjome, smagiai mėtėme šiaudinį kamuolį, o muilo burbulai buvo nepakartojami.

Dėkojome vieni kitiems už puikiai praleistą laiką, o Genovaitė kiekvienam dar ir dovanėlių įteikė – savo rankomis pasodintų, užaugintų, išdžiovintų, ir su meilę sudėliotų kvapnių arbatžolių mišinių. Nors vasariška šiluma mus vis dar džiugina, bet pažvelgę į kalendorių ar į besibūriuojančius gandrus matome, kad ruduo artėja.

Vos kelias dienas gandrai dar rikiuos ražienose savo vaikus kelionei, o vieną rytą pastebėsime, kad jų jau nebėra, pajusime, kad ant savo sparnų jie išsinešė vasarą.

UKC Žeimių skyriaus renginių organizatorė Sigita Ališauskienė

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@kc.ukmerge.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT174010042900153412
AB Luminor bankas, b.k. 40100

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 04 30:

III – V – 17.00 – 19.30 val.

VI – VII – 12.30 – 18.30 val.

I – II – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu kc.ukmerge.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@kc.ukmerge.lt